Lapkričio 28 d. Panevėžio muzikiniame teatre žiūrovai vėl galėjo mėgautis A. Bražinsko miuziklu „Šnekučiai“. Tai buvo paskutinis teatro muzikinis spektaklis, kurį rodėme 2021 metais.
Gruodžio mėn. planuose – teatro atlikėjų  koncertai ir gausūs atvykstančių kolektyvų pasirodymai.

Miuziklą „Pagramančio šnekučiai“ kompozitorius Algimantas Bražinskas sukūrė 1975 metais, kūrinyje daug lyriškų, žiūrovams patinkančių arijų, primenančių XX a. vidurio liaudiškus romansus. Tai jaunamatės Marcelės net trys melodingos arijos (solistė Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė), Deveikienės arijos (solistė Vida Turinskaitė-Rukšienė), nuostabus siuvėjo Klizo (solistas Deivydas Norvilas) ir meisterio Deveikos (solistas Liudas Mikalauskas) duetas. Miuziklo librete (autorius Antanas Drilinga) pilna liaudiško humoro, skambių išsireiškimų, kaip antai meisteris Deveika rėžia vesti nesiruošiantiems  sūnums – „Seminarijios namie nelaikysiu!“ ir t.t.

Tolstant Lietuvos, kaip žemės ūkio krašto indentitetui, globalizacijos kasdienybėje, pasižvalgyti po XX a. pradžios Lietuvos kaimą yra tikrai įdomi, o jaunąjai kartai – nauja patirtis. Miuziklas „Šnekučiai“ yra vienas iš tų kūrinių, kuris scenoje tarsi atkuria tai, kuo gyveno mūsų protėviai. Tegu tai sąlyginė rekonstrukcija, tačiau nuoširdi ir labai gyva.

Režisierius N. Petrokas
Dirigentas J. Mačys
Choreografas A. Kondratavičius
Scenografijos ir kostiumų autorė D. Petrulytė
Chormeisteris A. Viesulas

Vaidmenis kūrė:
Liudas Mikalauskas,
Deivydas Norvilas,
Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė,
Vida Taurinskaitė-Rukšienė,
Laima Česlauskaitė,
Rytis Janilionis,
Saulius Vasiliauskis,
Liutauras Sutkus,
Ramūnas Urbietis.
Juozo Vaičikonio nuotrauka.