Edukacija LAIKO SPALVOS

Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestro „Garsas“ muzikinė ir edukacinė programa LAIKO SPALVOS Pažintinėje kelionėje muzikologė pristatys penkias epochas: renesansą, baroką, klasicizmą, romantizmą ir XX-o amžiaus modernizmą. Edukacinė – koncertinė programa „Laiko spalvos” skirta visiems, norintiems susipažinti su epochomis, bei išgirsti tų epochų kūrinius.
Sritis: Muzika
Trukmė: 45 min.
Klasės: 9, 10, 11, 12 (13)
Kaina: 6,00 €

Edukacija MUZIKINĖ MĮSLĖ

Programoje „Muzikinė mįslė“ laukia pažintis su muzikos instrumentais, kaip jie vadinasi ir iš ko jie padaryti, kaip jie skamba. Visa medžiaga papildoma instrumentiniu atlikimu. Skambant girdėtoms melodijoms, spėsime jų pavadinimus. Mįslės apie muziką ir muzikos instrumentus padės vaikams suprasti visą jų įvairovę. Programa skirta gerinti vaikų bendravimo įgūdžius, skatinti emocinį vystymąsi per muziką, scenos meną, kūrybą.Paslaugas teiks profesionalūs muzikantai, pedagogai. Paslauga kokybiška, aukštos meninės ir kultūrinės vertės. Programoje atskleidžiama pučiamųjų instrumentų istorija, konstrukcija ir skambesys. Programa skatina svarbiausius bendravimo, pilietiškumo įgūdžius.Kūrybiškumo ugdymas yra puikus asmenybės ugdymas.
Sritis: Muzika
Trukmė: 45 min.
Klasės: 5, 6, 7, 8
Kaina: 5,00 €

NATUKAI IŠ MUZIKĖNŲ ŠALIES

Spektaklis nukelia mus į stebuklingą Muzikėnų šalį, kur mes, tarytum, pamatome muzikos pasaulį iš vidaus… čia mus pasitinka, lyg iš pasakos atgiję įvairūs keisti personažai – natukai, Partitūra, Metronomas, Sinkopė, Klaviatūra, Fermata ir… slibinas Triolijus… Šiame pasaulyje, kur viskas alsuoja muzika, vyksta savitas gyvenimas, pilnas įvairių nuotykių, dramų ir linksmybių. Scenoje, lyg žaidimų kambaryje, natukai žaidžia muzikinius žaidimus, sprendžia muzikinius galvosūkius, tuo pačiu, į scenos vyksmą įtraukdami ir žiūrovus salėje. Neretai, vienai ar kitai užduočiai išspręsti, prireikia „žiūrovų pagalbos“ – ne tik mažųjų, bet ir jų tėvelių ar senelių… Beje, spektaklyje netikėtų siurprizų atras net ir profesionalūs muzikantai…

Spektaklyje skamba stilizuota įvairių žanrų ir nuotaikų muzika – nuo senosios muzikos intonacijų iki džiazo ir repo improvizacijų, nuo lyrinio svajingumo iki žaismingo šėlsmo. Na, ir žinoma, muzikinis spektaklis negali apsieiti be pakerinčios šokio ir judesio magijos…

Spektaklis dinamiškas, šmaikštus ir nuotaikingas. O visą spektaklio žavesį sustiprina tai, kad scenoje, šalia teatro solistų vaidina, šoka, dainuoja ir įvairiais muzikos instrumentais muzikuoja gabiausi Panevėžio muzikos ir meno mokyklų moksleiviai.

Kompozitorius Giedrius Svilainis
Libreto autorius ir režisierius Nerijus Petrokas
Dirigentas Martynas Bražas
Scenografas Sergejus Bocullo
Kostiumų dailininkė Rita Kosmauskienė
Choreografas Aleksandras Jankauskas

SOLISTAI
Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė
Rytis Janilionis
Laura Mackevičiūtė
Agnė Jakštonienė

Miuzikle dalyvauja Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos ir Panevėžio muzikos mokyklos moksleiviai.

Sritis: Muzika, Dramos teatras
Trukmė: 90 min.
Klasės: 9, 10, 11, 12 (13)
Kaina: 5,00 €

Edukacija LINKSMIEJI INSTRUMENTAI

Edukacinė programa „Linksmieji instrumentai“ supažindins vaikus su instrumentais, fotografija, Gif kūrimu. Vaikai sužinos kad ir vaizdo kameros objektyvas pasidengia dulkėmis, nešvarumais ir pirštų atspaudais. Nešvarus objektyvas fotografuoja neryškiai, sulieja vaizdą, nuotraukose atsiranda dėmių. Sužinos ir išmoks kaip prižiūrėti vaizdo kamerą, kaip sufokusuoti vaizdą ekrane. Kaip naudotis tinklelio linijomis keliant fotografiją į projektorių. Refleksijuojant padėsime lavinti individualius įgūdžius ir įvertinti jų efektyvumą. Pabaigoje atliekamas pasirinkto atlikėjo instrumento pagal gif’ą, pažintis gyvai su instrumentu ir instrumentalistu.

Sritis: Muzika, Fotografija
Trukmė: 45 min.
Klasės: 1, 2, 3, 4
Kaina: 5,00 €

Edukacija SUKURK SPEKTAKLIO PERSONAŽĄ

Pažintinė – kūrybinė 45 min. trukmės programa žaismingai mokys moksleivius klausytis, piešti, vertinti ir mėgautis muzika. Programą ves aukštos kvalifikacijos lektoriai-pedagogai, kurie moksleivius susipažins su tikruoju spektaklio personažu, jo charakteriu, vaizdo/garso medžiaga. Parengti sezonui aktualūs teatro personažai ir charakteringiausi jų garso įrašai nepaliks nei vieno abejingo.

Sritis: Muzika, Dramos teatras
Trukmė: 45 min.
Klasės: 5, 6, 7, 8
Kaina: 5,00 €