Panevėžio styginių kvartetas

Panevėžio styginių kvartete dera patirtis ir entuziazmas! Keturių talentingų muzikantų – Astos Striogaitės-Puodžiūnienės, Dianos Labudienės, Girdučio Jakaičio ir Roko Vizbaro arsenale klasikinės muzikos perlai ir ne tik. Repertuare – įvairių epochų, žanrų ir stilių muzika. Kvarteto koncertuose skamba pramoginės ir džiazinės kompozicijos. Kiekvienais metais kolektyvas paruošia net keletą įvairaus pobūdžio programų, jose kartu pasirodo kolegos iš Lietuvos ir užsienio. Kvartetas aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūriniame gyvenime, kasmet organizuoja sakralinės muzikos koncertų ciklą Lietuvos bažnyčiose, griežia šventėse, parodose, miestų gimtadieniuose, su edukacinėmis programomis vyksta į mokyklas ir darželius, dalyvauja festivaliuose („Šv. Cecilijai“, „ Ant Katedros laiptų“, „Bistrampolio festivalis“, „Dangus skelbia Dievo šlovę“, „Poezijos pavasaris“). Kolektyvas neapsiriboja tik Lietuvos horizontais – Lenkijoje, Latvijoje, bei Švedijoje buvo surengti soliniai styginių kvarteto koncertai.

Kolektyvas susibūrė 1997 metais. Tuomet jame grojo Inga Ūsienė (I smuikas), Diana Labudienė (II smuikas), Lina Sutkienė (altas) ir Liubovė Orlova (violončelė). Iki tol moterys muzikavo tuometiniame Panevėžio kameriniame orkestre, tačiau platesnės saviraiškos ieškojimai ir noras atlikti kuo įvairesnę muziką subūrė jas į kvartetą. Laikui bėgant kolektyvo sudėtis šiek tiek kito, jame taip pat grojo Girdutis Jakaitis (I smuikas), Gintaras Lukoševičius (violončelė) ir Sigita Sičiūnienė (altas). 2005 metais styginių kvartetas tapo Panevėžio muzikinio teatro kolektyvu.

Kiti pasiekimai:

2000 m. įrašė muziką J. Miltinio teatro spektakliui „Chanuma“ (rež. R. Teresas).

2009 m. įrašė muzika kino filmui „Hot Dog“ (rež. Allan van OT Andesen). Filmo garso takelis nominuotas “Sidabrinės gervės“ apdovanojimui.

2005 m. kvartetas išleido savo solinę kompaktinę plokštelę.

2021 m. tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje Ispanijoje „Golden talents of Madrid 2021“ užėmė 1-ąją vietą.

 

Kvarteto sudėtis:

Asta Striogaitė-Puodžiūnienė (I smuikas)

Diana Labudienė (II smuikas)

Girdutis Jakaitis (altas)

Rokas Vizbaras (violončelė)