Arūnas Malikėnas (kairėje), Sandra Lebrikaitė, Deivis Norvilas

Žiūrovų pageidavimu į Panevėžio muzikinio teatro sceną grįžta F. Leharo operetė „Linksmoji našlė“. Režisierius Nerijus Petrokas su gausia solistų ir muzikantų komanda sceną pripildys svaiginančia muzika ir vengriškais šokiais.

Operetės žanras žada linksmybes, tačiau po įmantria scenografija, spalvingais kostiumais, muzika ir šokiais slepiasi svarbi ir sena kaip pasaulis tema – tikros meilės paieškos. Jauna ir labai turtinga našlė Hanna gyvena pasaulyje, kuris eina iš proto dėl pinigų ir prestižo. Ji beviltiškai žaidžia su vyrais, demaskuodama kiekvieną pataikūną, trokštantį jos turtų. „Operetėje labai daug komiškų atspalvių, būtent per juoką mes lengviau atpažįstame žmonijos ydas ir tikrąsias tiesas“ – pastebi pagrindinį vaidmenį atliksianti Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė. Ji priduria, kad operetė dovanos ne tik geras emocijas ir juoką, žiūrovas salę paliks su tam tikrais apmąstymais.

Klasika tapusi muzika ir laikui nepavaldžios temos, anot Deivio Norvilo, lėmė neblėstantį operetės populiarumą. Nuo pat premjeros Vienoje 1905 m. „Linksmoji našlė“ tapo viena komerciškai sėkmingiausių visų laikų operečių. „Nuo senų laikų šiame pasaulyje niekas nepasikeitė, tie patys vyrų ir moterų kuriozai, politiniai užkulisiai, tai aktualu visomis epochomis“ – sako Negošą įkūnisiantis D. Norvilas. Atlikėjas nekantrauja, kada galės lipti į sceną – „esu suvaidinęs netoli penkių dešimčių skirtingų spektaklių, „Linksmoji našlė“ – vienas mėgstamiausių“.

Operetę „Linksmoji našlė“ Panevėžio muzikinio teatro žiūrovai galės pamatyti lapkričio 6 ir gruodžio 11 dienomis.