Panevėžio muzikinio teatro solistė – sopranas Laima Česlauskaitė šių metų lapkričio 10, 11 dienomis viešėjo Suomijoje, kur dalyvavo tarptautiniame J. Sibelijaus konkurse, rengiamame Turku mieste. Tai uostas panašaus dydžio kaip Klaipėda, iš kur kilusi mūsų solistė. Įvairių muzikos žanrų: chorų, solistų, instrumentalistų konkursas čia rengiamas šeštąjį kartą. Dainininkai komisijai pasirodė jaukioje Šv. Martyno bažyčioje. Tarptautinė konkurso vokalistų vertinimo komisija, susidedanti iš 6 narių, vertinio mūsų Laimos dainavimą kitų 17 dalyvių-vokalistų kontekste. Dalyviai buvo atrinkti iš dar platesnio rato pretendentų, išklausius jų įrašus.
Vokalistų konkursas vyko 2 turais. Pirmajam turui vokalistai privalėjo pateikti po 3 kūrinius, vienas jų privalomas – J. Sibelijaus daina. Mūsų solistė atliko Jean Sibelius „Var det en drom“, Undinės ariją iš Antonin Dvorak operos „Undinė“ ir Luigi Arditi „Il Bacio“. Akomponavo puikus pianistas Olegas Rozenbergas (S. Peterburgas), su juo konkurso išvakarėse solistė turėjo galimybę aptarti kūrinių akcentus ir 10 min. parepetuoti.
Iš 17 pretendentų į antrąjį turą buvo atrinkti 8 dainininkai, jų tarpe ir Laima Česlauskaitė. Jis surengtas sekančią – lapkričio 11 dieną. Laima atliko W. Amadeus Mozart Alleluia iš moteto „Exsultate jubilate“ ir Normos ariją „Casta diva“ iš Vincenzo Bellini operos „Norma“. Pasak Laimos teko konkuruoti su tikrai stipriais atlikėjais iš įvairių Europos ir Azijos šalių.
Konkurso komisijos sprendimu mūsų solistė Laima Česlauskaitė pelnė garbingą antrąją vietą J. Sibelijaus vokalistų konkurse. Pirmoji vieta atiteko mecosopranui Inai Gudinai (S. Peterburgas), trečioji – tenorui Kasparui Damuliui (Vilnius).
Džiaugiamės aukštu tarptautiniu Laimos Česlauskaitės vertinimu ir Panevėžio muzikinio teatro meninių galimybių augimu.