Gegužės 19 d. Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ kviečia į išskirtinį ir ryškų 61-ąjį gimtadienį, kurį dirigento Martyno Bražo vadovaujamas kolektyvas pasitinka pristatydamas naują programą ir ypatingą svečią – dirigentą Roką Podelį.

Kasmet, švęsdamas savo gimtadienį, orkestras paruošia po naują, ambicingą ir profesionalumo kartelę vis aukščiau kilstelėti įkvepiančią programą, kuri šiemet pasižymi įvairove ir universalumu. Koncerte skambės P. Grahamo,  E. Swiggerso, M. Lauridseno, J. Gudavičiaus, L. Andersono, M. Johanssono, P. Lovatt-Cooperio, D. Price‘o kūriniai ir pučiamųjų orkestro „Garsas“ 61 metų gimtadieniui dedikuota R. Šileikio kompozicija „Feniksas“.

Šventiniam koncertui diriguos svečias – buvęs panevėžietis Rokas Podelis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo dirigentas ir Trakų meno mokyklos fanfarinio orkestro vadovas.

Rokui Podeliui gimtadienį švenčiantis orkestras pažįstamas ne tik iš bendrų projektų, bet ir nostalgiškai primena pirmuosius žingsnius muzikoje. Nuo paauglystės pučiamųjų orkestre „Garsas“ grojęs, o vėliau ir jam dirigavęs R. Podelis džiaugiasi orkestro augimu ir plačiais kūrybiniais užmojais. „Groti pučiamųjų orkestre „Garsas“ pradėjau dar būdamas paauglys. Po keleto metų teko atlaikyti ypatingą išbandymą – būdamas vos 17 metų pirmąkart dirigavau orkestrui. Prisipažinsiu, drebėjo ne tik kojos, bet ir dirigento batuta“, – linksmai prisimena Rokas Podelis.

„Šiam šventiniam koncertui grįžtu į gimtąjį miestą ir mane užauginusį orkestrą jau kaip patyręs dirigentas. Mėgaujuosi bendru kūrybiniu procesu ir galimybe ruošti dramaturgiškai ir emociškai stiprią programą. Kiekvienas kūrinys, kurį atliksime, reikalauja itin tvirto techninio pasirengimo, todėl labai džiaugiuosi orkestro augimu ir plačiu žingsniu europietiškos grojimo kultūros link. Tikiuosi, kad mūsų paruoštos staigmenos, kai muzikantai atliks netikėtas variacijas ar net užgros su muzika nieko bendro neturinčiais prietaisais, klausytojus nustebins ir kartu patirsime meninį katarsį“, – pasiruošimo koncertui įspūdžiais dalinosi R. Podelis.

Savo gimtadienį orkestras pasitinka ne tik ambicinga programa, bet ir naujais sceniniais kostiumais.  „Dar vienas džiugus gimtadienio įvykis – naujas, veržlus ir ryškus dizainerės Kristinos Kruopienytės sukurtas koncertinis įvaizdis, kuris itin derės prie žaismingos ir įvairios programos“, – pasakojo pučiamųjų orkestro „Garsas“ vadovas ir dirigentas Martynas Bražas. – „Mūsų orkestras yra vienintelis profesionalus pučiamųjų orkestras Aukštaitijos regione, turintis savo brandžią istoriją. Orkestras groja šventėse, dalyvauja festivaliuose, vykdo edukacines veiklas, pasirodo su vokalistais, ruošia unikalias koncertines programas. Stilingas orkestro repertuaras skamba scenose, parkuose, dainų švenčių estradose, bažnyčiose ir aikštėse, todėl esame neatsiejama Panevėžio muzikos identiteto ir kultūros dalis. Atėjo metas būti ne tik išgirstiems, bet ir pastebėtiems, todėl patyręs, tačiau jaunas ir veržlus kolektyvas tampa ir ryškiu“.

Šventinis pučiamųjų orkestro „Garsas“ 61 gimtadienio koncertas vyks gegužės 19 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre. Bilietus platina kakava.lt