Vasario 25 dienos vakare, praėjus 38 valandoms nuo Kremliaus pradėto karo prieš Ukrainą, Panevėžio muzikiniame teatre įvyko planuotas Izraelio smuikininkės ANOS AGRE koncertas.
Labai džiaugiamės – nepaisant juntamo sutrikimo visuomenėje į koncertą susirinko pilna salė gerbėjų, o koncertas daug kartų pranoko lūkesčius. Ana Agre virtuoziškai ir artistiškai atliko uždegančią muzikinę programą tarsi keliaudama per pasaulio šalis, kontinentus, pati pristatydama autorius, jų kūrinius ir kultūrinį kontekstą.
Šis muzikinis vakaras, kaip ir jos koncertai Izraelyje, Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje baigėsi ovacijomis ir neapsakomu džiaugsmu!
Po koncerto, be jokio aptarimo, be jokių žodžių galėjai suprasti koks įvairus ir turtingas yra pasaulis vien muzikos lobiais. Kokia graži ir visiems prieinama yra kultūros erdvė, kurioje laimingai gyvename ir kokia nežmoniška yra Kremliaus pradėta beprotybė mūsų kaimynystėje.
Žiūrovai susitiko su atlikėja teatro fojė, Ana Agre dalino autografus, bendravo ir fotografavosi su smuiką studijuojančiomis Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleivėmis.
Sutarėme, kad kada nors, po šito beprotiško karo, dar kartą ją matysime savo scenoje.