Kovo 14 d. koncertą Panevėžio muzikiniame teatre  „Johaneso Bramso aistros“ surengė smuikininkas Raimondas Butvila ir pianistas Alexander Paley.
Pianistas Alexander Paley koncertuoja visoje Europoje, Kinijoje, Amerikoje. Dėl savo akinančios technikos, ypač plataus koncertų ir solo kūrinių fortepijonui repertuaro, dėl interpretacijų unikalumo ir gelmės, jis – laukiamas svečias garsiausiose pasaulio scenose. Atlikėjas yra tokių iškilių menininkų kaip Bella Davidovich, Mstislav Rostropovich ir Vladimir Spivakov koncertų partneris, muzikavęs su išskirtiniais ansambliais: „Vermeer”, „Ysaye” ir „Fine Arts Quartets”. Alexander Paley veikla muzikos baruose labai įvairi, jis ne tik pianistas, bet ir dirigentas, taip pat ir dviejų kamerinės muzikos festivalių Moulin d’Andé mieste (Prancūzija) ir Ričmonde (JAV) kuratorius.
Smuikininkas Raimondas Butvila intensyviai bendradarbiauja su Lietuvos kompozitoriais, yra daugelio naujų kūrinių įkvėpėjas ir pirmasis atlikėjas, dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirbo Lietuvos kameriniame orkestre, Lietuvos Valstybiniame kvartete, tapo pirmuoju Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteriu, daug koncertavo kaip solistas. Beveik du dešimtmečius dirbo Karakase (Venesuela) – buvo Emilio Friedmano koledžo muzikos direktoriumi ir Menų universiteto (UNEARTE) profesoriumi. Šiuo metu yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Instrumentinės muzikos katedros, Styginių instrumentų skyriaus vedėjas, profesorius.
„Mano santykis su J. Bramso kūryba nėra paprastas: nuo pat jaunystės žavėjausi jo muzika, bet ilgą laiką nesijaučiau pakankamai pasiruošęs jos atlikimui. Esu grojęs nemažai jo kūrinių solo fortepijonui, o dabar, manau, atėjo metas, kai jaučiu, kad esu subrendęs kamerinei J. Bramso muzikai. Bramsas – kompozitorius, iš atlikėjo reikalaujantis gilaus požiūrio, įsijautimo, kruopštaus medžiagos studijavimo, atlikimo kultūros ir begalinio jausmingumo. Jo kūryboje susilieja vokiškas tvirtumas, vengriškoji kultūra ir spindinti Vienos dvasia“ – dalinasi įžvalgomis Alexander Paley.
Koncerte skambėjo trys Johaneso Bramso sonatos smuikui ir fortepijonui
Sonata Nr. 1 G-dur, op. 78 „Lietaus sonata“: 1. Vivace ma non troppo; 2. Adagio; 3. Allegro molto moderato.
Sonata Nr. 2 A-dur, op. 100 „Thuno arba Meisterzingerio sonata“: 1. Allegro amabile; 2. Andante tranquillo; 3. Allegretto grazioso.
Sonata Nr. 3 d-moll, op. 108: 1. Allegro; 2. Adagio; 3. Un poco presto e con sentimento; 4. Presto agitato.
Nuotraukoje Raimondas Butvila ir Alexander Paley.