„VIENIJANTIS KŪRYBIŠKUMO CENTRAS – PRAGIEDRULIŲ SODYBA“ FINANSUOJAMAS PAGAL EEE FINANSINIO MECHANIZMO PROGRAMĄ „KULTŪRA“

Projekto tikslas 

Pasitelkiant kūrybiškos vietokūros metodus ir kultūrinio verslumo mokymus skatinti visuomenės įsitraukimą į kultūrinius procesus atgaivintame kultūros paveldo objekte, kuris atitinka vietinių bendruomenių poreikius.

Skaistakalnio parkas yra unikali vieta Panevėžyje, įsikūręs centre, tačiau vis dar išlaikantis natūralų pobūdį ir šiaurinėje pusėje, besiremiantis į pramoninę teritoriją. Šiame parke poetas, aktyvistas, teisininkas Juozas Čerkesas (slapyv. Besparnis) turėjo savo Pragiedrulių sodybą. Tai buvo vieta žmonėms rinktis ir keistis idėjomis. Sodyba buvo apsupta išpuoselėto rožių ir vaismedžių sodo. Projektas „VIENIJANTIS KŪRYBIŠKUMO CENTRAS – PRAGIEDRULIŲ SODYBA“ siekia ugdyti kultūrinį verslumą atsižvelgdamas į vietos kontekstą ir kurdamas skirtingų meno disciplinų studijas, kurios naudosis meninėmis priemonėmis, kūrybiškos vietokūros metodais ir bendradarbiaus su suinteresuotomis šalimis. Šios veiklos taip pat parodys integralų ir tvarų kultūros paveldo tvarkymą ir valdymą. Įrengtos skirtingos studijos, įkurta įtrauki meno rezidencija užtikrins kultūrinio verslumo įgūdžių kėlimą vietiniame lygmenyje.

Sodyboje bus įrengtos studijos bei erdvės: taikomosios dailės studija, teatro studija, audio-video studija, rezidencijų erdvė, bendruomeninė erdvė, bendruomeninis sodas.

Projekto partneriai: Panevėžio teatras „Menas“, Panevėžio miesto dailės galerija, Panevėžio muzikinis teatras, „Aukštaičių-Žemaičių“ bendruomenė, Nabolagshager AS (Norvegija).

Projekto biudžetas 1 078 557,67 Eur
Iš EEE finansinio mechanizmo 959 839,67 Eur
Savivaldybės indėlis 118 718 Eur
Projekto trukmė – 33 mėn.

Projekto eiga

2021-09 Pasirašyta projekto finansavimo sutartis. Projekto pradžia.
2021-11 Gerųjų praktikų ir žinių pasikeitimo išvyka į Norvegiją pas projekto partnerius NABOLAGSHAGER AS (Oslas).
2021-12-10 Projekto pradžios renginys.
2021-12 „Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba“ statybos darbų pirkimas. Statybos.
2022-01 Vizualinio identiteto kūrimo pradžia.
2022-01 Viešinimo kampanijos socialinėse medijose kūrimo pradžia.

Projekto komanda

Projekto vadovė: Sigita Biveinienė, el. paštas: sigita.biveiniene@panevezys.lt
Projekto pavaduotoja: Aušra Sipavičienė, el. paštas:ausra.sipaviciene@panevezys.lt
Projekto pavaduotoja:Ingrida Vaičikauskaitė, el. paštas: ingrida.vaicikauskaite@panevezys.lt
Bendrųjų erdvių kuratorė: Vaida Andrijauskaitė