Birželio pirmąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – Panevėžio muzikinis teatras kvietė švęsti kartu su ypatinga, visą dieną trunkančia programa vaikams, šeimai ir visiems, neabejingiems mažųjų ateičiai. Jaunuosius teatro bičiulius ir jų artimuosius sveikino į saldainių fėjas virtusios baleto šokėjos, į tamsoje švytinčių spalvų pasaulį palydėjo menininkė Jolita Puleikytė (Jolita ONline), nuotaikinga muzika džiugino jaunųjų atlikėjų orkestras, o vakarą užbaigė labdaros fondo „Angelo akys” organizuotas renginys, kuriame pagrindine viešnia buvo dainininkė Evelina Sašenko.
„Ši diena pasaulyje vykstančių įvykių kontekste įgauna dar didesnę reikšmę. Noras atkreipti dėmesį į saugią ir laimingą vaikystę subūrė labai skirtingus kūrėjus ir atlikėjus – Baltijos baleto teatrą, kūrybiškiausių idėjų kupiną menininkę Jolitą Puleikytę, puikius atlikėjus Eveliną Sašenko ir Paulių Zdanavičių. Tikimės, kad įvairi ir intensyvi dienos programa buvo įdomi jauniesiems žiūrovams, o taip pat padėjo skleisti pagrindinę šios dienos žinią. Simboliška, kad ir tradicinį koncertų ciklą „Vasara su muzika” pradėjo būtent pirmąjį birželio trečiadienį jaunųjų Paįstrio „Dūdorėlių” orkestro atliekama muzika” – kalbėjo Panevėžio muzikinio teatro vadovė K. Nekrošiūtė.
Dienos programą pradėjo pirmą kartą Panevėžyje kamerinį baleto spektaklį „Saldainių fėjos” pristatantis „Baltijos baleto teatras”. Režisierės-choreografės Marijos Simonos Šimulynaitės sukurtas spektaklis pasakojo istoriją apie tris saldainių fėjas, jų nuotykius žemėje ir draugystę, kurią išgelbsti vaikai.
Po spektaklio teatro fojė vyko edukacija vaikams – netradicinės piešimo flomasteriais dirbtuvės „Neoninės linijos”, kuriose vaikai kartu su menininke J. Puleikyte kūrė tamsoje šviečiančius nežemiškus personažus.
Estafetę perėmė erdvėje prie teatro koncertavęs Andriaus Gudo vadovaujamas Paįstrio kultūros centro orkestras „Dūdorėliai”. Jaunųjų muzikantų pasirodymas prasidėjo tradiciniu Panevėžio muzikinio teatro vasaros koncertų ciklu „Vasara su muzika”, kuris iki vasaros pabaigos kas mėnesį panevėžiečiams dovanos koncertus įvairiose miesto erdvėse.
Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtą programą užbaigė labdaros ir paramos fondo „Angelo akys” organizuojamas nemokamas Evelinos Sašenko ir Pauliaus Zdanavičiaus koncertas. Renginį vedė Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Toma Razmislavičiūtė-Juodė. Koncerto metu buvo galima paremti fondo veiklą, kurio pagrindinis tikslas – padėti vaikams saugoti ir gerinti savo regėjimą, siekti, kad nerūpestingos vaikystės, galimybės mokytis ir kokybiškai ruoštis tolimesniems gyvenimo etapams, netemdytų su regėjimu susijusios problemos.