Spalio 25 d. muzikiniame teatre įspūdingai driokstelėjo kompozitoriaus Algimanto Bražinsko miuziklas “Šnekučiai”. Nors pandemijos valdymo priemonės leido žiūrovams užimti tik puse salės krėslų, ryšys tarp atlikėjų ir žiūrovų buvo idealus, o geros, šiltos emocijos, sveikas humoras stačiai kilnojo teatro stogą! Mūsuose įprasta viešumoje susilaikyti nuo emocijų, tačiau tą vakarą, išeidami žiūrovai be jokio šiaurietiško santūrumo dėkojo už laimingas akimirkas Panevėžio muzikiniame teatre.
Neabejotina šios sėkmės priežastis yra tai, kad abi pusės jau pasiilgo vieni kitų, tačiau dar svarbiau, kad atlikėjai atidavė visą energiją, visas jėgas kuriamiems vaidmenims ir muzikavimui.
Spektaklio veiksmas sukasi Lietuvos kaime XX a. pradžioje Deveikų šeimoje, užauginusioje tris sūnus. Abu tėvai siekia šviesesnio gyvenimo skirtingais būdais. Deveikienė – charizmatiškoji Vida Taurinskaitė-Rukšienė trokšta vieno iš sūnų vedybų ir marčios, kuri palengvintų moters dalią šeimoje. O tėvas (meisteris) – Liudas Mikalauskas visas jėgas atiduoda svajonių “paukščio” kūrybai.
Skirtingi interesai kibirkščiuoja humoru, kartais lyrinėmis nuotaikomis. Emocijų kontrastai žiūrovą veža tarsi greitasis traukinys. Ypač jaudinančiai miuzikle skamba Marcelės arijos, (vaidmenyje Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė), meisterio Deveikos ir siuvėjo Krizo duetas (atlikėjai Liudas Mikalauskas ir Deividas Norvilas), o taip pat chorai. Neįtikėtinų spalvų spektakliui suteikia skirtingi sūnų charakteriai, vaidmenyse Ramūnas Urbietis, Liutauras Sutkus, Osvaldas Petraška ir ryškūs Ryčio Janilionio ir Renatos Norvilės kuriami personažai.
Didžiulis būrys kitų atlikėjų – baleto artistai, teatro choras ir orkestras suliejo savo pastangas, kad Panevėžyje įvyktų šviesus vakaras, įvardinamas miuziklu “Šnekučiai”.
Režisierius Nerijus Petrokas
Dirigentas Justinas Mačys
Choreografas Alfredas Kondratavičius
Chormeisteris Algirdas Viesulas
Dailininkė Daiva Petrulytė
Rūtos Šulskytės nuotrauka