Panevėžio muzikinis teatras, aktyviai įsitraukdamas į Panevėžio miesto 520 metų jubiliejaus renginių sūkurį, rudens sezoną pradeda ypatingo formato renginiais – žymių panevėžiečių kūrybos vakarais ir įspūdingu baigiamuoju koncertu su Panevėžio muzikinio teatro orkestru, solistais ir net dviem dirigentais.

„Norėdami, kad muzikos ir pokalbių vakarai būtų jaukūs, pilni gyvų prisiminimų ir prieinami visiems miesto gyventojams bei svečiams, nusprendėme į juos bilietų nepardavinėti ir teatro duris atverti visiems norintiems išgirsti, pasidalinti ir įsikvėpti, – sako Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė. – Paskelbę apie pirmuosius „Garsai gimtajam miestui“ renginius su Milda Tubelyte ir Laimiu Vilkončiumi, sulaukėme ypatingai gausaus panevėžiečių susidomėjimo, todėl nusprendėme miesto jubiliejaus proga padovanoti dar vieną išskirtinį nemokamą renginį. Rugsėjo pabaigoje pakviesime visus į baigiamąjį koncertą su Panevėžio muzikinio teatro orkestru, solistais: G. Jakaičiu (altas), P. Vaitekučiu (klarnetas), A. Jesaulkovu (fortepijonas), J. K. Jonušu (violončelė), T. Kasperavičiumi (trombonas), E. Rodionova (smuikas) ir dviem dirigentais – Erki Pehk bei Martynu Bražu.“

Projektas „Garsai gimtajam miestui“ – tai žymių, iš Panevėžio kilusių įvairių kartų ir skirtingas sritis atstovaujančių muzikų kūrybos vakarai. Miestas gali didžiuotis nemažu būriu Panevėžyje augusių ir profesine prasme subrendusių menininkų, kurie reziduoja kituose Lietuvos regionuose ar net užsienio valstybėse ir į gimtąjį miestą grįžta itin retai. Savo gimtąjį miestą šalyje ir pasaulyje garsinantys menininkai panevėžiečiams yra pažįstami fragmentiškai, todėl miesto jubiliejus – puiki proga juos pristatyti, pažinti bei pastebėti. Projekto pabaigą žymės įspūdingas simfoninės muzikos patyrimas, kuriame Panevėžio muzikinio teatro orkestras, išskirtinio profesionalumo solistai bei du dirigentai atliks sudėtingą, tačiau itin malonią ausiai ir sielai programą.

Pirmajame Panevėžio muzikinio teatro rudens sezono organizuojamame kūrybiniame vakare, rugsėjo 2 dieną, panevėžiečiai ir miesto svečiai turės galimybę susitikti su Vokietijoje gyvenančia ir prestižiniam apdovanojimui nominuota operos soliste Milda Tubelyte. „Panevėžys buvo mano sėkmingo kelio pradžia. Čia pamilau muziką ir sutikau nuostabių pirmųjų mokytojų, be kurių nebūčiau ten, kur esu dabar. Be galo smagu grįžti, kad ir vienai dienai, ir pasidalinti savo muzikine patirtimi, turėti galimybę gyvai padainuoti gimtojo miesto klausytojams, šeimai ir draugams, kurie progų mane išgirsti turi, deja, labai mažai“, – sako M. Tubelytė.

Reikšmingam Vokietijos operos apdovanojimui nominuota Milda Tubelytė sako, kad niekada nesvajojo apie operos solistės karjerą, – tiesiog mėgo dainuoti ir itin giliai jautė muziką. „Vaikystėje, kaip ir visi vaikai, dainavau ir šokau, bet darželio muzikos mokytoja pasiūlė sudalyvauti tuometinės Panevėžio konservatorijos pagrindinės muzikos mokyklos stojamuosiuose egzaminuose. Pavyko, baigiau smuiko specialybę, dainavau mokyklos choruose ir ansambliuose, sėkmingai dalyvavome „Dainų dainelė“ konkursuose. Dainuoti norėjau, bet tikrai niekada nesvajojau apie operą. Ir tik po 12 klasės, kai turėjau išskirtinę galimybę dalyvauti pamokoje su profesoriumi Virgilijumi Noreika, įsidrąsinau pabandyti stoti į dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Po stojamojo egzamino buvau tokia laiminga, negalėjau patikėti savo sėkme ir talentu, iš to jaudulio net pravažiavau savo stotelę,“ – pasakoja nuoširdumu spinduliuojanti operos solistė.

„Studijuojant, po perklausų, su kolegomis buvome atrinkti į vasaros dainininkų akademiją Vokietijoje. Bakalauro studijoms einant į pabaigą, tos akademijos vadovai pasiūlė suteikti man stipendiją, jei įstosiu į magistro studijas Vokietijoje ar Austrijoje. Ilgai dvejojau, jaudinausi, bet paskutinę minutę užpildžiau dokumentus į Hamburgo ir Liubeko akademijas. Pasirodo, įstojau į abi. Pasirinkau akademiją Hamburge, kur stojamųjų egzaminų pirmame etape konkuravau su 240 pretendentų. Baigiantis studijoms, pradėjau dairytis vietos, kurioje galėčiau realizuoti savo talentą. Braunšveigas ieškojo ansamblio nario, kuris atliktų Cherubino iš „Figaro vedybos“ rolę, – aš jiems idealiai tikau,“ – apie tolimesnius muzikinės karjeros posūkius atviravo Milda Tubelytė.

Įspūdingo balso savininkė niekada nesudvejojo savo meile muzikai, vertina savo talentą ir sako, kad už visų pasiekimų slepiasi ne kas kita, o ilgas ir labai sunkus dabas, kuris, atliekant jį nuoširdžiai ir nuosekliai, visada atsiperka. Šiemet ji buvo pastebėta ir įvertinta Vokietijos operos scenoje. „Būti nominuotai „Der Faust“ apdovanojimui buvo visiškai netikėta ir nelaukta. Niekada nesivaikiau apdovanojimų ar pripažinimo, tiesiog dirbu šį darbą, nes man patinka ir sekasi, o žiūrovai ir teatro vadovai mano, kad sugebu. Aš net nesupratau, koks reikšmingas šis apdovanojimas, kol nepamačiau kokios operos žvaigždės nominuotos kartu su manimi. Būti tarp trijų geriausių operos solistų Vokietijoje yra visiška fantastika,“ – įspūdžiais dalinosi M. Tubelytė.

Rugsėjo 2 dieną Panevėžyje pasirodysianti operos solistė niekada nenutraukė ryšių su savo gimtuoju miestu ir džiaugiasi kaskart pastebimais pokyčiais. „Lygiai pusę gyvenimo praleidau Panevėžyje ir be galo džiaugiuosi kad miestas toks išgražėjęs, vakarais galima sutikti daug jaunų veidų. Panevėžys iš mirusios pramonės ir pastatų vaiduoklių miesto virsta į jauną, patrauklų ir perspektyvų. Esu dėkinga Panevėžio muzikiniam teatrui už kvietimą dalyvauti tokiame man, kaip buvusiai panevėžietei, svarbiame projekte. Be galo smagu grįžti, kad ir vienai dienai, ir pasidalinti sukaupta patirtimi ir nuoširdžiai bei artimai pabendrauti su klausytojais. Labai laukiu visų, norinčių susitikti, pasikalbėti, paklausti apie viską: muziką, gyvenimą, Vokietiją. Mane labai džiugina netradicinis kūrybos vakaro ir atviro pokalbio formatas bei galimybė pažinti teatro lankytojus, todėl linkiu būti smalsiems ir pasimėgauti puikia muzika ir jaukia atmosfera,“ – pastebėjimais ir renginio lūkesčiais dalijasi operos solistė.

Rugsėjo pradžioje vyksiančiuose nemokamuose kūrybos vakaruose bei baigiamajame koncerte teatro lankytojai turės progą ne tik išgirsti koncertinę atlikėjų programą kartu su Panevėžio muzikinio teatro muzikantais, bet ir dalyvauti įtraukiančiuose pokalbiuose, pamatyti niekur nepublikuotas akimirkas iš muzikų asmeninio archyvo bei išgirsti pasakojimus apie kūrybinio kelio retrospektyvą. „Panevėžio  muzikinio teatro rudens sezono pradžia sutampa su Panevėžio miesto gimtadieniu, kuris šiemet jau 520-tas. Gražaus jubiliejaus proga nusprendėme pasveikinti panevėžiečius ir miesto jubiliejinius metus pažymėti aukštos meninės vertės kūrybos vakarais ir įspūdingu koncertu, skatinančiais didžiuotis savo muzikaliu miestu ir domėtis profesionaliąja scenos meno kultūra. Teatro sezoną atidarysime vakaru su įspūdingo balso savininke, operos soliste Milda Tubelyte, kuri scenoje pasirodys su Panevėžio styginių kvartetu, o susitikimas su kompozitoriumi ir atlikėju Laimiu Vilkončiumi simboliškai vyks tikrąją Panevėžio miesto gimtadienio dieną ir taps prasminga įžanga į visą jubiliejinių renginių maratoną, kurį vainikuos mėnesio pabaigoje vyksiantis stiprus muzikine prasme ir malonus klausyti Panevėžio muzikinio teatro orkestro, solistų ir dviejų dirigentų koncertas“, – pasakoja teatro vadovė.

Kviečiame į kūrybos vakarus ir baigiamąjį koncertą Panevėžio muzikiniame teatre: 2023 m. rugsėjo 2 d. 18 val. susitikimas su operos soliste Milda Tubelyte kartu su Panevėžio styginių kvartetu, rugsėjo 7 d. 18 val. susitikimas su kompozitoriumi ir atlikėju Laimiu Vilkončiumi, rugsėjo 29 d. 18 val. Panevėžio muzikinio teatro orkestro, solistų G. Jakaičiu (altas), P. Vaitekučiu (klarnetas), A. Jesaulkovu (fortepijonas), J. K. Jonušu (violončelė), T. Kasperavičiumi (trombonas), E. Rodionova (smuikas) ir dviem dirigentais Erki Pehk bei Martynu Bražu koncertas.

Renginiai nemokami.