Vaiskią balandžio 27-osios pavakarę į Panevėžio muzikinį teatrą gausiai rinkosi džiugiomis šypsenomis pasipuošę miestelėnai. Darbo savaitės pabaigą vainikavo ypatingas renginys skambiu pavadinimu – „Šimtmečio koncertas“. Šįkart teatro iniciatyva pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“ suvienijo melodingą varinių instrumentų gaudesį su plačiajai melomanų bendruomenei puikiai žinoma soliste Monika Linkyte.

Gausybės Lietuvos muzikos apdovanojimų nugalėtoja, daugkartinė Eurovizijos atrankų finalininkė, dainininkė ir dainų autorė paprastai atlieka pop, pop rock, soul muzikos stilius, tačiau panevėžiečiai bei atvykę pasisvečiuoti galėjo išvysti netikėtą muzikinę kolaboraciją: neatsiejamu miesto veidu tapęs profesionalus pučiamųjų orkestras parengė orkestruotes, pritaikė savo galimybes populiariosios Monikos dainoms. Nujausdami šį muzikinės harmonijos rezultatą muzikos gerbėjai bilietus tiesiog iššlavė. Bilietai į 320 žiūrovus talpinančią salę buvo išparduoti vos per kelias dienas. Pirmoji pusė bilietų dingo iš internetinės prekybos partnerių, o klausimų ar dar yra likęs koks laisvas bilietėlis teatro administracija išgirsdavo nuolat.

Atslūgus koncerto sukeltam adrenalino pliūpsniui dainininkė sutiko pasidalinti mintimis bei emocijomis apie koncertą:

  • Monika, ar Jums pirmas toks projektas su pučiamųjų orkestru?

Darbas su orkestrais iš esmės man nėra svetimas. Esu koncertavusi su Lietuvos nacionaliniu orkestru, gerai žinoma mano programa su styginių kvintetu, tad kamerinė aplinka yra gerai pažįstama. Varinių instrumentų muzika yra tikrai graži, nuspalvina mano kūrybą kitomis spalvomis…

  •  Ar dažnai lankotės Panevėžyje? Kaip Jums patinka Aukštaitijos sostinės publika?

Panevėžiečiai yra nuoširdūs ir dovanoja savo meilę. Paskutinį kartą koncertavau rudenį, miesto gimtadienio šventėje. Labai džiaugiausi tuo koncertu. Ne kitaip nutiko ir šįkart Panevėžio muzikiniame teatre. Jaučiau didžiulį palaikymą, žiūrovai buvo puikūs, aktyvūs.

  • Ar sklandžiai vyko pasiruošimas šiam koncertui, galbūt išryškėjo kažkokie niuansai?

Viskas vyko tikrai užtikrintai, nekilo didesnių problemų. Su Dirigentu Martynu Bražu dirbti buvo  lengva ir malonu. Linkiu ir toliau tęsti  darbus, nebijoti priimti naujoviškų sprendimų. Kaip matome, tai pasiteisina, žmonės noriai eina į tokius renginius. Kartais tik pasukus į takelį galime rasti gražiausią pievą…

Po koncerto didžiausi Monikos Linkytės gerbėjai užplūdo sceną, prašydami autografo ar nuotraukos kartu. Atlikėja dalino gražiausius žodžius, negailėjo šypsenų bei savo brangaus laiko.

 

Nuotraukos Juozo Vaičikonio.