Įvairiais amžiais sukurta didžiųjų operos kompozitorių muzika spektaklyje sujungiama į dinamišką srautą, kuriame neprivalu ieškoti nuoseklios veiksmo linijos ar siužeto. Žiūrovui siūloma mėgautis skambiomis arijomis, intriguojančiomis operų scenomis, kurias  jungia pats operos žanras, išsipildantis simfoninio orkestro muzikine spalva ir klasikinio vokalo balsų įvairove.

Veiksmą paradoksaliai sulydo vienas operos personažas – choras. Čia jis visų laikų bendruomenės vaidmenyje, natūraliai ir jautriai dalyvaujantis pagrindinių veikėjų kuriamose scenose ir konfliktuose. Būtent choras kuria ir spektaklio vizualinę raišką, mizanscenas bei judesio plastiką.

Spektaklyje jungdami didžiųjų autorių kūriniai: W. A. Mozarto „Don Žuanas“, „Figaro vedybos“, Dž. Verdžio „Traviata“, „Kaukių balius“, „Rigoletas“, „Sicilijos mišparai“, G. Donicečio „Meilės eliksyras“, Š. Guno „Romeo ir Džiuljeta“, A. Dvoržako „Rusalka“, Ž. Bize „Karmen“, Dž. Rosinio „Sevilijos kirpėjas“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“.

Kostiumų šiuolaikiškumas ir šventiškumas, bet tuo pačiu ir paprastumas, neatskiria atlikėjų nuo žiūrovo. Taip pat iš kostiumo neatpažinsime kas yra solistas, o kas dalyvauja chore. Visi kartu susirenkame į operą – buvimo kartu šventę. „Operos teatras“ kviečia Jus praverti scenos paslapčių dėžutę ir užsimiršti muzikos ir teatro magijoje.

Spektaklyje dalyvauja jauni Lietuvos ir Latvijos solistai, prie dirigento pulto šiame žanre debiutuojantis dirigentas Martynas Bražas.

Scenarijaus autorė ir režisierė Karina Novikova
Dirigentas Martynas Bražas
Scenografė Inga Aleknavičiūtė
Choro vadovas Algirdas Viesulas

SOLISTAI
Kšištof Bondarenko (bosas)
Gabrielė Bukinė  / Ilona Pliavgo (sopranai)
Marlena Keine / Rasa Dzimidaitė / Beata Ignatavičiūtė (sopranai)
Gabrielė Kuzmickaitė / Diāna Bistere (mecosopranai)
Arminas Skirvainis / Kalvis Kalniņš (baritonai)
Rafaelis Štarolis (baritonas)