Rugsėjo 19 d. Panevėžio muzikiniame teatre surengtas pirmasis premjerinis spektaklis „Operos teatras“. Tai vienos dalies operų scenų koliažas sukurtas režisierės Karinos Novikovos.

Neįmanoma nesidžiaugti  šiuo įvykiu. Nėra svarbiausia, kad tai ilgai laukta pirmoji premjera po įkyrėjusio ir užsitęsusio pandemijos karantino. Reikšmingiausia, kad teatre su šiuo spektakliu įsisuko gaivus jaunystės viesulas, kuris džiugina ir žiūrovus ir atlikėjus.

Spektaklio kūrybinė grupė – nauji, jauni veidai! Režisierė –  Karina Novikova, tai ketvirtas jos darbas šioje srityje. Dirigentui Martynui Bražui –  debiutas operoje apskritai.  Pirmą kartą mūsų scenoje matėme jaunuosius solistus: Kšištofą Bondarenko (bosas), Iloną Pliavgo (sopranas), Rasą Dzimidaitę (sopranas), Gabrielę Kuzmickaitę (mecosopranas), Arminą Skirvainį (baritonas), Rafaelį Štarolį (baritonas). Spektakliui pasirengę dar keturi dubliuojatys atlikėjai: Gabrielė Bukinė (sopranas), Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Diāna  Bistere (mecosopranas), Kalvis Kalniņš (baritonas).

 

Pastebimai ūgtelėjo teatro žanriniai kolektyvai. Choras pagirtinai atliko tipinį choro vaidmenį.  Be to, išpildė režisierės  mizanscenų sumanymus, gana įtemptus spektaklio judesio-plastikos ir choreografijos sprendinius.  Simfoninis orkestras (diriguojamas M. Bražo) iš esmės gerai susitvarkė su jam tekusiu iššūkiu – pirmą kartą savo istorijoje atliko tikrai sudėtingą operos muzikinę medžiagą.

 

Rugsėjo 19-os vakarą Panevėžio muzikinis teatras, pateikęs visuomenei naująjį pastatymą, kuriame sujungta net aštuonių didžiųjų operos žanro kompozitorių kūryba,  įžengė į  muzikinio spektaklio aukščiausią žanrinę erdvę – operą. Skambėjo muzika iš V. A. Mocarto „Don Žuanas“, „Figaro vedybos“, Dž. Verdžio „Traviata“, „Kaukių balius“, „Rigoletas“, „Sicilijos mišparai“, G. Donicečio „Meilės eliksyras“, Š. Guno „Romeo ir Džiuljeta“, A. Dvoržako „Rusalka“, Ž. Bizė „Karmen“, Dž. Rosinio „Sevilijos kirpėjas“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“. (Nepamirštame, kad 2011 m. jau buvo toks bandymas –  mūsų teatre buvo pastatyta Dž. Verdžio op. „Traviata“.)

 

Po premjeros susižavėjimą pastatymo sprendiniais išsakė ir geriausius linkėjimus perdavė solistų A. Skirvainio ir R. Štarolio vokalo mokytoja Edita Sargautytė. „Būtent tuo keliu turėtų eiti šis teatras“- sakė patyrusi pedagogė. Padėkos kalboje režisierė K. Novikova palinkėjo teatrui tapti galinga sraunia upe, kurioje galėtų rastis ir augti vis naujos kūrėjų asmenybės ir inovatyvūs muzikiniai reiškiniai. Maloniai pasikeitėme mintimis su svečiais iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Klaipėdos muzikinio teatro.

 

Juozo Vaičikonio fotorepotažas.