Praėjusių metų rudenį Panevėžio muzikiniame teatre pristatyta premjera opera-poema „Strazdas – žalias paukštis“, sulaukusi žiūrovų ir kritikų susižavėjimo, tęsiasi ir šiais metais. Sausio 19 ir 21 dienomis vyksiančiose premjerose debiutuos, Vyro-strazdo vaidmenį atliks panevėžietis Arminas Skirvainis.

Arminas Skirvainis – jaunas lietuvių operos solistas baritonas. 2022 metų vasarą dalyvaudamas tarptautinėje programoje „Opera Accelerator“, su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru parengė Džanio Skikio vaidmenį Giacomo Puccini operoje „Džanis Skikis“. Nuo 2020 metų iš Panevėžio kilęs solistas dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, yra paruošęs daugiau kaip dešimt vaidmenų. 2021 metų vasarą Pažaislio festivalyje atliko boso partiją Franzo Schuberto mišiose Nr. 2 G-dur (griežė Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus). Atlikėjo muzikinėje karjeroje svarbią vietą užima ir vokalinė kamerinė muzika, 2022 metų rudenį jis padainavo F. Schuberto vokalinį ciklą „Gražioji malūnininkė“. Atlikėjas nuolat gilina žinias meistriškumo kursuose, yra dirbęs su tokiais savo srities profesionalais, kaip Thomas Hampsonas, Carmen Santoro, Thomas E. Baueris ir kt.

„Kurdamas Vyro-paukščio vaidmenį stengiuosi ieškoti balanso tarp kompozitorius Broniaus Kutavičiaus muzikos ir poeto Sigito Gedos teksto. Dažniausiai po sudainuotos frazės turi laiko atsikvėpti, o šioje operoje-poemoje visada galvoji, kokius žodžius tuoj pat turėsi išdainuoti – tai vienas didesnių man kylančių iššūkių. Bet kuo daugiau dainuoji, tuo labiau jauti, kaip kūrinys tampa vis gražesnis, nors reikia laiko jį prisijaukinti. Džiugu, kad pastatyme dalyvauja nemažai panevėžiečių, asmeniškai pažįstu daug choristų. Kai scenoje matai žmones, kurie tave mokė mokykloje, tai glosto širdį“, – sako A. Skirvainis.