OPERETĖJE „VIENOS KRAUJAS“ – DIRIGENTO MARTYNO BRAŽO DEBIUTAS

 

Sausio 29 d. į Panevėžio muzikinio teatro sceną grįžta Johano Štrauso operetė „Vienos kraujas“. Pirmą kartą spektaklį diriguos Martynas Bražas, kūrinio pastatymo procese asistavęs spektaklio muzikos vadovui, ilgamečiam teatro dirigentui Vidmantui Kapučinskui. 

Nors Panevėžio publikai M. Bražas puikiai pažįstamas kaip pučiamųjų instrumentų orkestro „Garsas“ vadovas ir dirigentas, taip pat parengęs ne vieną programą ir su Muzikinio teatro orkestru, operetę jis diriguos pirmą kartą. Šiuo metu simfoninio dirigavimo magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Dainių Pavilionį baigiančiam perspektyviam dirigentui – tai ir būsimas baigiamasis studijų projektas. 

Martynas Bražas nuo 2017 m. vadovauja Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestrui „Garsas“, nuo 2019 m. diriguoja ir Muzikinio teatro simfoniniam orkestrui. Naujausias įsimintinas ir palankiai kritikų įvertintas dirigento darbas su šiuo orkestru – dalyvavimas Juozo Miltinio dramos teatro spektaklyje „Sala, kurios nėra“ (režisierius A. Špilevojus).

„Johano Štrauso operetė ypatinga tuo, kad tai nėra vientisas ir originalus kompozitoriaus sukurtas sceninis kūrinys. Jame – į libreto autorių Viktoro Leono ir Leo Štaino išradingą, šmaikštų ir intrigų kupiną siužetą talentingai įpintos Štrauso polkos, valsai, arijos ir duetai, kuriuos atpažįsta visas pasaulis. Kūrinio sėkmė labai priklauso nuo atlikimo, solistų ir orkestro darnos, juk ne paslaptis, kad operetės žanre riba tarp kičo ir meistrystės labai slidi. Todėl diriguoti šį spektaklį – nemenka atsakomybė“, – mintimis apie artėjantį debiutą dalinosi M. Bražas.

Nerijaus Petroko režisuotame spektaklyje „Vienos kraujas“ žaižaruoja į aistrų ir meilės intrigų verpetą įtraukiančios jausmingos Štrauso melodijos, o siužetas žiūrovus nukelia į 1814 m. Vieną, kurios prabangiuose salonuose tuo laikotarpiu karaliavo valsas ir šūkis „Mylėkime, nekariaukime!“ Operetėje nuobodžiauti neleidžia talentingų solistų kuriami išraiškingi personažai, kurie, trokšdami mylėti ir būti mylimi, patenka į pačias netikėčiausias situacijas. Pagrindinius vaidmenis atlieka Arūnas Malikėnas, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė, Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė, Sandra Lebrikaitė, Osvaldas Petraška, Rytis Janilionis, Vida Taurinskaitė-Rukšienė, Petras Kežys ir kiti.

Dviejų dalių operetės „Vienos kraujas“ spektakliai Panevėžio muzikiniame teatre – sausio 29 d. ir vasario 26 d.