Ilgąjį savaitgalį Panevėžio muzikinis teatras prisipildė vaikų klegesiu ir džiaugsmu – vyko edukacinio  miuziklo visai šeimai „Natukai iš Muzikėnų šalies“ premjera. Muzikiniai personažai mažuosius žiūrovus supažindino su muzikos subtilybėmis, o vyresnius muzikos mylėtojus džiugino profesionaliais pasirodymais. Scenoje personažus kūrė Panevėžio muzikinio teatro solistai, choras, talentingi Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai, o viską apjungė gyvai atliekama orkestro muzika.

Nuotaikingas miuziklas visai šeimai – lietuvių autorių kūrinys, kuris žavi ne tik plačiu muzikos diapazonu, išraiškingais personažais, bet ir žiūrovus įtraukiančiais edukaciniais žaidimais.

Giedriaus Svilainio ir Nerijaus Petroko edukacinis miuziklas „Natukai iš Muzikėnų šalies“ nukelia į stebuklingą Muzikėnų šalį, kurioje gyvena žaismingieji Natukai, piktasis slibinas Triolijus, karalienė Partitūra, valdovas Metronomas, maištaujanti paauglė Sinkopė ir kiti muzikiniai personažai. Šiame ypatingame pasaulyje viskas alsuoja muzika, verda savitas, įvairių nuotykių, linksmybių ir dramų kupinas gyvenimas.

„Natukai iš Muzikėnų šalies“ – pirmasis kompozitoriaus Giedriaus Svilainio miuziklas vaikams. „Kūryba mažiesiems klausytojams susidomėjau prieš 25 metus, kai gimė pirmas sūnus, dabar jau sekantis mano, kaip kompozitoriaus, pėdomis. Pradėjau rašyti jam daineles, kurias jis dainuodavo įvairiuose koncertuose ir konkursuose. Muzikos kūrinių vaikams poreikis vis augo, sulaukęs 45-erių surengiau visą autorinį jų koncertą. Na, o šis edukacinis miuziklas subrendo pačiu laiku, kai jau turiu daug patirties šioje srityje. Tikiuosi, kad jis  žaidimo forma, įdomiais personažais ir paprasta, bet neprimityvia muzikine kalba sudomins ne vieną jaunąjį klausytoją. Galbūt net įkvėps pasirinkti muziko kelią. Manau, kad tiek jaunieji žiūrovai, tiek jų tėveliai susipažins su karalienės muzikos paslaptimis ir išsineš kuo geriausius įspūdžius“, – sakė kompozitorius.

Vis populiarėjantis miuziklo žanras patrauklus ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems žiūrovams, todėl tampa puikia forma mokytis pramogaujant. Scenoje, lyg magiškame žaidimų pasaulyje, Natukai žaidžia įvairius muzikinius žaidimus, sprendžia galvosūkius, kol netikėtai pasirodęs piktas ir pagiežingas slibinas Triolijus bando sudrumsti taikią ir harmoningą Muzikėnų šalies kasdienybę. Sumanūs ir išradingi Natukai narsiai pasipriešina slibino piktadarystėms, o vėliau siaubūną paverčia savo draugu. Žaisdami kartu su spektaklio personažais, žiūrovai susipažįsta su pagrindiniais muzikos pasaulio atributais, rašto ženklais, jų reikšmėmis, sužino įvairių muzikinių paslapčių.

Spektaklyje skamba stilizuota įvairių žanrų ir nuotaikų muzika – nuo senosios iki džiazo ir repo improvizacijų, nuo svajingų lyriškų melodijų iki žaismingo ritmo šėlsmo, netrūksta ir šokio magijos.

Nuotaikingame, šmaikščiame ir dinamiškame spektaklyje kartu su Muzikinio teatro orkestru, solistais ir choro dainininkais vaidmenis kuria talentingi Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai. Libreto autorius ir režisierius Nerijus Petrokas džiaugiasi stiprėjančia teatro profesionalų ir muzikos pasaulį vis labiau pamilstančių moksleivių draugyste, kuri ir įkvėpė sukurti miuziklą visai šeimai. „Kai mūsų teatre įsibėgėjo spektaklis „Muzikos garsai“, po kurio laiko dalis vaikų, vaidinančių šiame spektaklyje, „peraugo“ savo personažus ir turėjo užleisti vietą jaunesniems, o tada jų akyse pastebėjome liūdesį, kad tenka atsisveikinti su teatro scena. Po intensyvių repertuaro paieškų pradėjome svarstyti galimybę sukurti naują kūrinį vaikams ir jaunimui. Taip kilo mintis į šią kūrybinę kelionę pasikviesti panevėžietį kompozitorių Giedrių Svilainį. Diskutuodami apie būsimas kūrinio gaires, nusprendėme, kad tai turėtų būti edukacinis miuziklas, kuriame susidraugautų įvairūs muzikiniai stiliai bei žanrai“, – apie spektaklio gimimą pasakoja libreto autorius ir režisierius.

Panevėžio muzikinio teatro direktorė Kotryna Nekrošiūtė džiaugiasi, kad teatras gali pasiūlyti naujo žanro kūrinį – edukacinį miuziklą visai šeimai. „Ne mažiau reikšminga mūsų misija – auginti būsimą teatro žiūrovą, todėl labai svarbu į repertuarą įtraukti visai šeimai tinkamų pasirodymų ir meilę muzikai bei teatrui auginti ir mažiausių žiūrovų širdyse. Smagu, kad į Panevėžį grįžta jame gimę ir augę kūrėjai, todėl džiaugiamės, galėdami mūsų teatro repertuarą papildyti dar vienu lietuvių kompozitoriaus darbu“, – sako teatro vadovė.

Panevėžio muzikiniame teatre miuziklą visai šeimai „Natukai iš Muzikėnų šalies“ dar kartą galėsite pamatyti 2023 m. gegužės 14 d. Bilietus platina kakava.lt.

 

Nuotraukos G. Lukoševičiaus.