Naktinis koncertas
ARGENTINOS KVAPAS
Praėjusią naktį (2021 09 03) Panevėžio muzikiniame teatre (PMT) skambėjo Astoro Piacolos kompozicijos ir tango. Grojo Panevėžio styginių kvartetas:
Asta Striogaitė-Puodžiūnienė,
Diana Labudienė,
Lina Viningienė,
Rokas Vizbaras ir
akordeonininkė Ala Fetingienė.
Renginys skirtas šio kompozitoriaus gimimo 100-mečiui.
Tai antrasis naktinis koncertas, kuriuo siekiama sukurti profesionalaus lygio muzikinių naktų tradiciją Panevėžio muzikinio teatro improvizuotame muzikos klube. Galime tai pavadinti naktinėjimu su muzika. Tuo tikslu nakčiai šiek tiek pertvarkoma teatro foje. Pirmoji tokia muzikinė naktis surengta liepos 21-aja Trimitininkų festivalio metu. Tuomet visuomenei ir festivalio dalyviams koncertavo ALEX & ARŪNAS DUO.
Pasigirsime – tuomet ir vakar koncertus lydėjo sėkmė, puiki atmosfera. Norinčiųjų patekti buvo gerokai daugiau, nei fizinių galimybių juos priimti.
Vakarykštis koncertas buvo trijų dalių. Pirmojoje skambėjo A. Piacojos stambios formos kūrinys „Tango sensations“ buvo pateikta informacija iš autoriaus gyvenimo ir kūrybos istorijos. Kitose dalyse grojome tango ir kt. mažąsias formas. Daugelį kūrinių specialiai šiam projektui aranažavo komp. Tadas Šileika. Koncertas atskleidė stipriai išaugusį kvarteto meninį lygį.
Didžiojo Astoro „naujojo tango“ energetika užvaldė naktinėtojų jausmus, o trečiojoje dalyje pasirodę Argentinietiško tango klubo šokėjai maloniai nustebino autentišku kompozitoriaus gimtosios šalies šokiu. Žmonės skirstėsi dėkingi autoriui ir atlikėjams už neįkainuojamą kultūrinį palikimą ir jo sklaidą.
Juozo Vaičikonio nuotrauka.