2019 metų gegužės 17-19 dienomis Palangos pučiamųjų orkestras surengė Tarptautinį pučiamųjų muzikos festivalį AMBER WIND. Į renginį organizatoriai pakvietė keturis iš aštuonių profesionalius Lietuvos orkestrus, jų tarpe ir Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestrą „Garsas“. Festivalio raiškų įvairovės dėlei papildomai pakviesti LMTA Brass ansamblis ir LNOBT orkestro trombonininkų ansamblis „Opera BRASS“.

Pasak dirigento Martyno Bražo, festivalis buvo ypač profesionaliai organizuotas, pasižymėjo veiklų įvairove: koncertai salėse ir parkuose, meistriškumo dirbtuvės, atviros pamokos, orkestrų paradas, jazz session, betarpiškas profesionalų bendravimas.

Šiais metais ypatingu festivalio dalyviu ir svečiu buvo nepakartojamas „Cory Band“ (vadovas Philip Harper), pastaruosius 12 metų išlaikantis pirmaujančio pasaulyje varinių pučiamųjų orkestro titulą. Šis kolektyvas drąsiai laužo tradicinio pučiamųjų žanro taisykles, žiūrovui dovanoja neįtikėtinai jaudinantį muzikos derinį, kuris nepalieka abejingų, kad ir kur orkestras pasirodytų. Buvo didelis džiaugsmas ir unikali patirtis betarpiškai tai išgyventi.

Drauge su visais dalyviais ir žiūrovais verta pasidžiaugti festivalio AMBER WIND branda, nuoširdžiai padėkoti jo organizatoriui, Palangos orkestro vadovui Vygantui Rekašiui už puikų renginį, profesionalų darbą ir pakvietimą dalyvauti šiame renginyje.

Panevėžio muzikinio teatro
atstovas ryšiams su visuomene Gintaras Kerbedis