Žiemos sezonu publikos pamiltas miuziklas „Muzikos garsai“ įkvėpė tęsti žanro visai šeimai paieškas. Pavasarį pristatome naujieną – edukacinį miuziklą visai šeimai „Natukai iš Muzikėnų šalies“.

Libreto autorius ir režisierius Nerijus Petrokas džiaugiasi stiprėjančia teatro profesionalų ir muzikos pasaulį vis labiau pamilstančių moksleivių draugyste, kuri ir įkvėpė sukurti miuziklą visai šeimai. „Kai mūsų teatre įsibėgėjo spektaklis „Muzikos garsai“, po kurio laiko dalis vaikų, vaidinančių šiame spektaklyje, „peraugo“ savo personažus ir turėjo užleisti vietą jaunesniems, o tada jų akyse pastebėjome liūdesį, kad tenka atsisveikinti su teatro scena. Su buvusiu ilgamečiu Panevėžio muzikinio teatro vadovu Vidmantu Kapučinsku pasidalinome mintimis, kad teatrui reikėtų tokio spektaklio vaikams, kuriame jie galėtų vaidinti, šokti, dainuoti, muzikuoti ir atskleisti įvairius savo talentus. Po intensyvių repertuaro paieškų pradėjome svarstyti galimybę sukurti naują kūrinį vaikams ir jaunimui. Taip kilo mintis į šią kūrybinę kelionę pasikviesti panevėžietį kompozitorių Giedrių Svilainį.

Diskutuodami apie būsimas kūrinio gaires, nusprendėme, kad tai turėtų būti edukacinis miuziklas, kuriame susidraugautų įvairūs muzikiniai stiliai bei žanrai. Na, ir žinoma, muzikinis spektaklis negali apsieiti be pakerinčios šokio ir judesio magijos, todėl prie komandos prisijungė daug su jaunimu dirbantis plataus kūrybinio potencialo choreografas Aleksandras Jankauskas. Muzikos pasaulio sceninę aplinką sutverti ir muzikines kaukes sukurti patikėta scenografui Sergejui Bocullo. Na, o Natukų kostiumus ir kitą atributiką kūrėme kartu su kostiumų dailininke Rita Kosmauskiene, – jai teko misija muzikinius atributus paversti gyvais personažais su muzikinėmis charakteristikomis“, – apie spektaklio gimimą pasakojo libreto autorius ir režisierius.

Nuotaikingame, šmaikščiame ir dinamiškame spektaklyje kartu su Muzikinio teatro orkestru, solistais ir choro dainininkais vaidmenis kuria talentingi Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai.

Jei kada svajojote suprasti muzikos raštą ir pažinti natas, turite puikią progą mokytis su šauniaisiais Natukais. Giedriaus Svilainio ir Nerijaus Petroko edukaciniame miuzikle visai šeimai nukeliausite į stebuklingą Muzikėnų šalį, kurioje gyvena žaismingieji Natukai, piktasis slibinas Triolijus, karalienė Partitūra, valdovas Metronomas, maištaujanti paauglė Sinkopė ir kiti muzikiniai personažai. Šiame ypatingame pasaulyje viskas alsuoja muzika, verda savitas, įvairių nuotykių, linksmybių ir dramų kupinas gyvenimas.

Kelionė į stebuklingą Muzikėnų šalį prasideda balandžio 29 ir 30 d., gegužės 14 d. Panevėžio muzikiniame teatre. Bilietus platina kakava.lt.