Sekmadienio vakarą Panevėžio muzikinis teatras prisipildė styginių instrumentų garsų ir įspūdingų solo partijų skambesio – vyko antrasis festivalio „Už muziką ir vaikystę“ festivalio koncertas. Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Panevėžio muzikinis teatras, bendradarbiaudamas su Panevėžio muzikos mokykla ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija, rengia festivalį „Už muziką ir vaikystę“, kuriame profesionalūs muzikantai tapo jaunųjų talentų mentoriais ir, dalindamiesi patirtimi su pradedančiaisiais muzikantais, skatina profesinį jų augimą.

Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas – Asta Striogaitė-Puodžiūnienė (I smuikas), Diana Labudienė (II smuikas), Lina Vinigienė (altas) ir Rokas Vizbaras (violončelė) – paruošė tik šiam koncertui aranžuotų gerai žinomų miniatiūrų programą, kurią atliko drauge su jaunaisiais talentais: Ignu Bagdonavičiumi (klarnetas, mokytojas S. Vilutis), Radvile Aleknaite (fleita, mokytoja I. Paurienė), Fauste Černyte (fleita, mokytoja I. Paurienė), Radvile Kalkyte (fleita, mokytoja I. Paurienė), Rusne Kavaliauskaite ir Darija Maksimec (fleitos, mokytoja J. Maksimec), Rugile Garbaliauskaite (vokalas, mokytoja L. Česlauskaitė), Guste Grakauskaite (vokalas, mokytoja E. Sargautytė), Faustu Jurevičiumi (fortepijonas, mokytoja G. Rasčiauskienė), Luku Navicku (klarnetas, mokytojas R. Bedalis), Marta Šepikaite (smuikas, mokytoja I. Ūsienė), Kamile Ladik (smuikas, mokytoja I. Gudienė), Nedu Stankevičiumi (akordeonas, mokytoja E. Rodžienė), Dominyku Černiausku (akordeonas, mokytoja D. Venckienė), Katrina Gyulbudaghyants ir Faustu Umbrasu (smuikai, mokytoja I. Gudienė). Lengvai atpažįstami kūriniai skambėjo naujai, o profesionalai padėjo atsiskleisti ir suspindėti pirmuosius žingsnius scenoje žengiantiems moksleiviams.

Scenoje sukurti šventę, pasirodant profesionalams ir jauniesiems talentams, iššūkiu tapo ne tik moksleiviams, bet ir styginių kvartetui. „Pirmosios repeticijos su komisijos atranką praėjusiais moksleiviais metu teko iš peties padirbėti ne tik nedrąsiai besijaučiantiems jauniems muzikantams, bet ir mums. Mes esame įpratę dirbti su profesionalais, o šiuo atveju reikėjo sugebėti ne tik atlikti savo partiją, bet ir išgirsti šalia grojantį jaunąjį talentą bei padaryti viską, kad bendras mūsų darbas duotų įspūdingų rezultatų. Džiaugiuosi turėjusi progą pasidalinti savo sukaupta scenos ir muzikavimo patirtimi su itin gabiais ir imliais jaunais žmonėmis. Mūsų pastabų ir patarimų jie klausėsi atidžiai ir visiškai pateisino lūkesčius. Šiandien visi iki vieno scenoje skambėjo geriau nei bet kada ir sukūrė ypatingą programą klausytojams, mums ir sau. Nors nesu nei vieno iš jų mokytoja, tačiau sirgau už visus ir kiekvieną atskirai. Didžiuojuosi šiandienos rezultatu ir tikiu, kad ši patirtis taps neįkainojama, užtikrintais žingsniais žengiant į profesionalią sceną“, – įspūdžiais po koncerto dalijosi Panevėžio styginių kvarteto smuikininkė Asta Striogaitė-Puodžiūnienė.

Festivalis dar tik įsibėgėjo, todėl muzikos mylėtojai turi progą sudalyvauti dar keturiuose nemokamuose festivalio programos koncertuose. Gegužės 31 d. Muzikiniame teatre pasirodys Panevėžio muzikos mokyklos kolektyvai. Koncerte dalyvaus tautinių, styginių, pučiamųjų instrumentų orkestrai, smuikininkų ir stygininkų, kanklininkų ansambliai, saksofonininkų studija „Moon river“, kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“, jaunių ir jaunučių chorai, popchoras, baleto ir šiuolaikinio šokio studijos, tautinių šokių kolektyvas „Pynimėlis“. Birželio 7 d. koncertu „Muzikos keliu“ festivalį užbaigs Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai.

Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirto festivalio „Už muziką ir vaikystę“ kulminacija – koncertas Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje birželio 1 d. Keturi chorai, orkestras ir solistai – daugiau kaip šimtas profesionalų ir jaunųjų talentų – atliks žymaus britų kompozitoriaus Johno Rutterio Vaikų mišias. Bendrystės idėjos vedami įspūdingą pasirodymą surengs Panevėžio muzikinio teatro choras (dirigentas Algirdas Viesulas), Valstybinis choras „Vilnius“ (dirigentas Giedrius Pavilionis), Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos choras (vadovė Rūta Tiškevičiūtė), Panevėžio muzikos mokyklos mišrus choras (vadovė Sandra Baronienė), Lietuvos kariuomenės orkestras, solistai Edgaras Davidovičius ir Asta Krikščiūnaitė. Jungtiniam kolektyvų pasirodymui diriguos Dainius Pavilionis.

Foto: Gintaras Lukoševičius