Kovo 14 dieną Panevėžio muzikiniame teatre  klausysimės ypatingo koncerto. Tris Johaneso Bramso sonatas smuikui ir fortepijonui atliks smuikininkas Raimondas Butvila ir pianistas Alexander Paley.

Raimondas Butvila gimė Šiauliuose, o Alexander Paley Kišiniovoje (Moldova). Šie žymūs menininkai bendrauja  nuo aspirantūros studijų laikų, abiejų atlikėjų kūrybinės veikos pradžią ženklina  laureatų diplomai, prizai ir premijos prestižiniuose tarptautiniuose konkursuose Taline, Lvove, Lepcige, Niujorke ir daug kur kitur.

Nuo 2013 metų atlikėjai groja kartu: surengti rečitaliai Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, koncertas su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru, o nuo 2016 m. R. Butvila kasmet dalyvauja A. Paley rengiamame  festivalyje Moulin d’Ande mieste Prancūzijoje.

Pianistas Alexander Paley koncertuoja visoje Europoje, Kinijoje, Amerikoje. Dėl savo akinančios technikos, ypač plataus koncertų ir solo kūrinių fortepijonui repertuaro, dėl interpretacijų unikalumo ir  gelmės, jis – laukiamas svečias garsiausiose pasaulio scenose.

Atlikėjas yra tokių iškilių menininkų kaip Bella Davidovich, Mstislav Rostropovich ir Vladimir Spivakov koncertų partneris,  muzikavęs su  išskirtiniais ansambliais: „Vermeer”, „Ysaye” ir „Fine Arts Quartets”. Aleksandro Paley veikla muzikos baruose labia įvairi, jis ne tik pianistas, bet ir dirigentas, taip pat ir  dviejų kamerinės muzikos festivalių Moulin d’Andé mieste (Prancūzija) ir Ričmonde (JAV) kuratorius.

 „Mano santykis su J. Bramso kūryba nėra paprastas: nuo pat jaunystės žavėjausi jo muzika, bet ilgą laiką nesijaučiau pakankamai pasiruošęs jos atlikimui. Esu grojęs nemažai jo kūrinių solo fortepijonui, o dabar, manau, atėjo metas, kai jaučiu, kad esu subrendęs kamerinei J. Bramso muzikai. Bramsas – kompozitorius, iš atlikėjo reikalaujantis gilaus požiūrio, įsijautimo, kruopštaus medžiagos studijavimo, atlikimo kultūros ir begalinio jausmingumo.  Jo kūryboje susilieja vokiškas tvirtumas, vengriškoji kultūra ir spindinti Vienos dvasia“ – dalinasi įžvalgomis Alexander Paley.

Smuikininkas Raimondas Butvila intensyviai bendradarbiauja su Lietuvos kompozitoriais, yra daugelio naujų kūrinių įkvėpėjas ir pirmas atlikėjas, dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirbo Lietuvos kameriniame orkestre, Lietuvos Valstybiniame kvartete, tapo pirmuoju Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteriu, daug koncertavo kaip solistas. Beveik du dešimtmečius  dirbo Karakase (Venesuela) – buvo Emilio Friedmano koledžo muzikos direktoriumi ir Menų universiteto (UNEARTE) profesoriumi. Per 18 metų paruošė kelias profesionalių muzikų kartas. Šiuo metu yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Instrumentinės muzikos katedros, Styginių instrumentų skyriaus vedėjas, profesorius.

Koncerte skambės trys Johaneso Bramso sonatos smuikui ir fortepijonui

Sonata Nr. 1 G-dur, op. 78 „Lietaus sonata“: 1. Vivace ma non troppo; 2. Adagio; 3. Allegro molto moderato.
Sonata Nr. 2 A-dur, op. 100 „Thuno arba Meisterzingerio sonata“: 1. Allegro amabile; 2. Andante tranquillo; 3. Allegretto grazioso.
Sonata Nr. 3 d-moll, op. 108: 1. Allegro; 2. Adagio; 3. Un poco presto e con sentimento; 4. Presto agitato.

Maloniai kviečiame.
Pradžia 18 val.