Vienas iš Lietuvos trimitininkų festivalio (2021-07-19 – 2021-07-23) vakarų buvo skirtas džiazo muzikai.
Liepos 21-ąja surengtas ALEX & ARŪNAS DUO – Aleksandro Dunio(gitara) ir Arūno Viduolio (saksofonas) duetas Panevėžio muzikiniame teatre nepasigailėjo nė vieno žiūrovo – visi buvo nukautuoti kokybiškų džiazo temų interpretacijų.
Naktinį koncertą atlikėjai pradėjo ramia Aleksando Dunio kompozicija “Fantazija”, kurioje atsiskleidė šio autoriaus ir atlikėjo muzikinis intelektas, technika ir subtili, švari emocinė kultūra. O tas nenusakomas Aleksandro gitaros garsas… lengvas, minkštas su havajietiško tembro užuomina. Buvo akivaizdu – atlikėjai labai aukštos klasės virtuozai, puikiai suprantantys vienas kitą, o džiazo standartai – jų duona ir meilė kasdieninė. Palaipsniui koncerto dramaturgija klausytojus nukėlė į tą katarsį, kai ne tik plojama ir spragsima pirštais, bet šaukiama, trypiama ir švilpiama.
Koncertas – Lietuvos trimitininkų festivalio veiklų dalis. Natūralu, kad festivalio dalyviai neatsispyrė pagundai pagroti kartu, tad naktis virto džiazo improvizacijų vakaru, į kurį įsiliejo festivalio trimitininkai – lektorius iš Italijos Riccardo Spiga, Nerijus Jakštonis, kiti muzikantai.
Panevėžio muzikinio teatro foje virto improvizuotu muzikos klubu iš kurio auditorija išsiskirstė paryčiais.
Juozo Vaičikonio nuotrauka.