Vienas iš Lietuvos trimitininkų festivalio (2021-07-19 – 2021-07-25) vakarų buvo skirtas džiazo muzikai ir improvizacijos įgūdžių tobulinimui.
Liepos 21-ąja surengtas ALEX & ARŪNAS DUO – Aleksandro Dunio(gitara) ir Arūno Viduolio (saksofonas) duetas Panevėžio muzikiniame teatre nepasigailėjo nė vieno žiūrovo – visi buvo nukautuoti kokybiškų džiazo temų interpretacijų.
Naktinį koncertą atlikėjai pradėjo ramia Aleksando Dunio kompozicija „Fantazija“, kurioje atsiskleidė šio autoriaus ir atlikėjo muzikinis intelektas, technika ir subtili, švari emocinė kultūra. O tas nenusakomas Aleksandro gitaros garsas… lengvas, minkštas su havajietiško tembro užuomina. Buvo akivaizdu – atlikėjai labai aukštos klasės virtuozai, puikiai suprantantys vienas kitą, o džiazo standartai – jų duona ir meilė kasdieninė. Palaipsniui koncerto dramaturgija klausytojus nukėlė į tą katarsį, kai ne tik plojama ir spragsima pirštais, bet šaukiama, trypiama ir švilpiama.
Natūralu, kad festivalio dalyviai neatsispyrė pagundai pagroti kartu, tad naktis koncertas virto džiazo improvizacijų vakaru, į kurį įsiliejo festivalio trimitininkai – lektorius iš Italijos Riccardo Spiga, Nerijus Jakštonis, kiti festivalio trimitininkai bei orkestro muzikantai sudarę ritmo grupę. Taigi šis koncertas švystelėjo ir kaip trimitininkų improvizacijų sesija sustiprinusi tą patirtį, kad improvizuoti su ritmo grupe yra specifinių įgūdžių visuma ir išskirtinis malonumas atlikėjui bei klausytojui.
Tą naktį Panevėžio muzikinio teatro foje virto improvizuotu muzikos klubu iš kurio auditorija išsiskirstė paryčiais.
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.
Juozo Vaičikonio nuotrauka.