4 veiksmų (2-jų dalių) opera
Francesco Marios Piave libretas, vertė Stasys Yla pagal Alexandre DUMAS-sūnaus pjesę „Dama su kamelijomis“

Dirigentas Julius Geniušas
Režisierius Nerijus Petrokas
Dailininkė Rita Kosmauskienė
Baletmeisteris Alfredas Kondratavičius
Panevėžio muzikinio teatro choras (chormeisteris Algirdas Viesulas),
orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vidmantas Kapučinskas)

 

1 veiksmas 
Violeta, gražuolė kurtizanė žino, kad ją puolanti džiova netrukus privers pasitraukti iš aukštuomenės gyvenimo. Pasijutusi geriau, rengia puotą. Svečiai linksminasi Violetos salone. Grafas Gastonas pristato šeimininkei svečią – ją įsimylėjusį kilmingą jaunuolį Alfredą Žermoną, kuris, kol ji sirgo, kasdien ateidavo pasiteirauti apie jos sveikatą.
Jis prisipažįsta, kad seniai myli Violetą. Sujaudinta gražuolė patiki jo jausmų nuoširdumu ir pakviečia apsilankyti dar kartą. Baronas, dabartinis Violetos meilužis, nepatenkintas nauju varžovu. Tačiau Alfredas laimingas.

2 veiksmas 
Violeta ir Alfredas jau kuris laikas laimingai gyvena netoli Paryžiaus. Iš kambarinës sužinojęs, kad Violeta pardavinėja savo turtą, jis išskuba į Paryžių pinigų. Violetą aplanko Alfredo tėvas, kuris mano, kad ji išnaudoja jo sūnų. Žoržo Žermono atšiaurumas išblėsta sužinojus, kad Violeta nuoširdžiai myli Alfredą. Tačiau jis vistiek įkalbinėja ją kilniai pasielgti. Jis siekia, kad kurtizanė išsiskirtu su jo sūnumi, nes palaidas Alfredo gyvenimas trukdo jo sesers vedyboms. Violeta pagaliau sutinka – ji bando save įtikinti, kad Alfredo meilė tėra jaunatviškas susižavėjimas, o jos gyvenimas nesulaikomai gęsta.
Alfredas sugrįžta, Violeta slepia jam rašytą atsisveikinimo laišką. Ji susijaudinusi prašo kartoti, kad jis myli ją. Perskaitęs laišką, Alfredas negali patikëti, kad Violeta skiriasi su juo. Tėvas veltui guodžia sūnų. Alfredas randa Violetai skirtą kvietimą į Floros puotą. Jaunuolis išskuba paskui „neištikimą“ mylimąją.

 

Pertrauka

3 veiksmas 
Puota pas Florą. Alfredas kortuoja. Į lošimą įsijungia Violetą atlydėjęs Baronas, jos buvęs meilužis. Alfredas vis laimi. Violeta, bijodama dvikovos su pavydžiu Baronu, prašo pakviesti Alfredą ir bando įkalbėti jį išvykti. Alfredas klausia, ar ji myli jį. Violeta nenori jo stabdyti ir atsako „ne“. Įtūžęs Alfredas prie visų sviedžia jai išloštus pinigus – užmokestį kurtizanei už jos meilę. Violeta priblokšta, Žoržas smerkia sūnų, tačiau nei vienas neatskleidžia tikrosios jos išsižadėjimo priežasties.

4 veiksmas
Pergyvenimų ir ligos pakirsta Violeta guli mirties patale. Ją lanko tik Daktaras. Tačiau ji gyvena laimingos meilės prisiminimais ir vis dar rusenančia viltimi – Violeta žino, kad tėvas Alfredui atskleidë tikrąją jų išsiskyrimo priežastį. Mylimasis atvyksta, bet tik tam, kad Violeta laiminga numirtų ant Alfredo rankų.

 

Vaidina

Violeta Valery – Kristina Zmailaitė , Gitana Pečkytė
Alfredas Žermonas– Edmundas Seilius, Mindaugas Zimkus
Žoržas Žermonas – Arūnas Malikėnas
Flora Bervua – Vida Taurinskaitė-Rukšienė
Markizas d’Obinji – Andrius Apšega, Mantas Gacevičius
Baronas Diufolis – Rytis Janilionis
Vikontas Gastonas Letorje – Aurimas Raulinavičius
Daktaras Grenvilis – Vytautas Salinis, Liudas Mikalauskas
Anina, Violetos tarnaitė – Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė

Negošas –Pontevedro pasiuntinybės raštininkas – Deividas Norvilas

Kamilis de Rosiljonas – Osvaldas Petraška/ Egidijus Bavikinas
Baronas Vikontas Kaskada- karininkas- Mangirdas Dabkus

Markizas De-Sen-Brošas – Saulius Vasiliauskis

Baronas Kromovas – pasiuntinybės patarėjas –Rytis Janilionis
Olga-jo žmona –Vida Taurinskaitė
Bogdanovičius – Pontevedro konsulas – Vaidas Dzežulskis
Silvijana – jo žmona- Laima Česlauskaitė