Gegužės 17 d. – birželio 1 d. vyksiantis festivalis „Už muziką ir vaikystę“ jau antrus metus kviečia jaunuosius klausytojus ir jų artimuosius į stebuklingą ir užburiantį klasikinės muzikos pasaulį, kuriame septyniuose festivalio koncertuose jų lauks kartu su scenos profesionalais programas rengiantys bendraamžiai iš viso Aukštaitijos regiono menų ir muzikos mokyklų.

 Gegužės 17 d. 18 val. Panevėžio muzikinis teatras kviečia į festivalio visai šeimai „Už muziką ir vaikystę“ atidarymo koncertą „Pavasario balsai“. Festivalio pradžios koncertui skirtoje programoje skambės gražiausi Panevėžio muzikinio teatro orkestro atliekami klasikinės muzikos opusai, kuriuos vienija pavasario ir jaunystės tema. Koncerte klausytojai bus supažindinami su muzikos instrumentais, žinomiausiais kūriniais iš klasikinės muzikos repertuaro, jų sukūrimo istorijomis bei įdomiausiais faktais iš kompozitorių gyvenimo.

Kaip teigia programos sumanytojas dirigentas E. Pehk, šis koncertas – puiki galimybė iš arčiau pažinti vieną įspūdingiausių „instrumentų“ – orkestrą, taip pat ir solo pasirodysiančius ar reikšmingas solo partijas kūriniuose atliksiančius instrumentus – violončelę, smuiką, klarnetą, fagotą ir kitus.

Koncerte kartu su Panevėžio muzikinio teatro orkestru pasirodys orkestro solistai Lukas Grinkas (fagotas), Agnė Ivanauskaitė (obojus), Ekaterina Rodionova (smuikas) ir Julius Kletas Jonušas (violončelė).

Bilietai https://kakava.lt/renginys/festivalio-pradzios-koncertas-pavasario-balsai/8119/14994

Gegužės 19 d. 13 val. Panevėžio muzikiniame teatre vyks festivalio visai šeimai „Už muziką ir vaikystę“ koncertas, kuriame skambės B. Chilcott „Mažosios džiazo mišios“. Jis vyks Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Koncertas nemokamas.

Tai vienas žymiausių ir populiariausių kompozitoriaus B. Chilcott kūrinių, pasižymintis išskirtiniu gyvybingumu ir energija, svinguojančiais ritmais ir džiazo muzikos sąskambiais.

Šį ir kitus sakralinės muzikos kūrinius panevėžiečiams ir miesto svečiams dovanos Panevėžio muzikinio teatro choras (vadovas Giedrius Pavilionis), reikšmingas teatre statomų muzikinių spektaklių dalyvis. Per teatro gyvavimo laikotarpį, vadovaujamas chormeisterio A. Viesulo, kolektyvas dalyvavo beveik dvidešimtyje teatro pastatymų, taip pat rengia lietuvių kompozitorių, sakralinės muzikos, lietuvių liaudies dainų programas, jas pristato per valstybines šventes ir ceremonijas. Choro dainininkai teatro spektakliuose ne tik atlieka vokalines partijas, bet ir kuria antraplanius vaidmenis.

Choras nuolat rengia bendras koncertines programas kartu su Panevėžio muzikinio teatro kolektyvais – orkestrais, kvartetu, taip pat dalyvavo koncertuose kartu su Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“, valstybiniu choru „Vilnius“, Lietuvos kariuomenės orkestru, diriguojant D. Pavilioniui, E. Pehk, M. Bražui ir kitiems.

Nuo 2024 m. Panevėžio muzikinio teatro chorui vadovauja Giedrius Pavilionis. Tai perspektyvus Lietuvos chorvedys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas. 2007 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijęs choro dirigento magistro laipsnį, G. Pavilionis aktyviai diriguoja nuo 2005 m., yra tapęs Tarptautinio dirigentų konkurso Lenkijoje laureatu. Parengė ir atliko nemažai lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių programų, dalyvavo rengiant edukacinius projektus: L. Vilkončiaus muzikinę pasaką vaikams „Dievo vabalo kelionė“, „Kalėdos su choru „Vilnius“, J. Rutterio „Vaikų mišios“ ir kt. Koncertinės programos „Kūrėjo žvilgsniai į Lietuvą“, „Džiazo mišios“, „Dainuoju Lietuvą“, „Angelų giesmės“ diriguojant G. Pavilioniui kartu su choru „Vilnius“, Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos kariuomenės orkestru, Kauno bigbendu, įvairiais vaikų chorų kolektyvais skambėjo daugelyje Lietuvos koncertų salių – Kauno filharmonijoje, Nacionalinėje filharmonijoje, Klaipėdos koncertų salėje, Birštono kultūros centre ir kt.

Gegužės 22 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre vyks Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleivių koncertas ir paroda „Menų keliu“. Renginys nemokamas.

Gegužės 24 d. 18 val. Panevėžio muzikinis teatras kviečia į festivalio visai šeimai „Už muziką ir vaikystę“ koncertą „Orkestras ir jaunieji talentai“.

Koncerte jaunieji muzikantai, lydimi orkestro, atskleis savo talentus atlikdami gerai žinomus įvairių epochų kompozitorių kūrinius. Kartu su Panevėžio muzikinio teatro orkestru pasirodys Aukštaitijos regiono muzikos ir meno mokyklų moksleiviai ir talentingoji pianistė Neringa Valuntonytė.

Valuntonytė muzikos mokytis pradėjo Panevėžyje pas mokytoją ekspertę Gražiną Beleckienę. 2013 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Aleksandrą Žvirblytę. Baigusi magistrantūrą Hanoverio muzikos, dramos ir medijų aukštojoje mokykloje (prof. Ewos Kupiec klasėje), pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Ši pianistė, daugelio tarptautinių ir Lietuvos konkursų laureatė sparčiai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Ji pasirodė Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos, Lietuvos koncertų salėse su solo ir kamerinės muzikos programomis, dalyvavo Kristupo vasaros festivalyje, II Vilniaus fortepijono muzikos ir Tarptautiniame M. K. Čiurlionio muzikos festivaliuose, „Gradus International Piano Festival“ (Orhusas, Danija), projekte „Crossing Keyboards“ (Ryga, Talinas, Helsinkis) ir daugelyje kitų. Po debiutinio koncerto „En Voyage“ festivalyje „Jiang Artists Festival“ 2018 m. Kaufboirene (Vokietija) viename žinomiausių Bavarijos laikraščių „Allgäuer Zeitung“ pasirodė recenzija, lietuvių pianistės interpretacijas apibūdinusi kaip ypač jaunatviškas, nepretenzingas ir labai asmeniškas.

Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai Erki Pehkas ir Martynas Bražas) groja ne tik teatro spektakliuose – miuzikluose, operetėse, operose, bet ir rengia programas su solistais, dalyvauja šventiniuose miesto renginiuose, taip rūpindamasis profesionaliosios muzikos sklaida.

Bilietai https://kakava.lt/renginys/orkestras-ir-jaunieji-talentai/8134/15030.

Gegužės 25 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre – festivalio visai šeimai „Už muziką ir vaikystę“ koncertas „Kvartetas ir jaunieji talentai“. Jame skambės žymiausi įvairių epochų kūriniai, jie leis klausytojams pasinerti į užburiantį klasikinės muzikos pasaulį.

Panevėžio styginių kvartete dera patirtis ir entuziazmas. Talentingų muzikantų Astos Striogaitės-Puodžiūnienės, Dianos Labudienės, Girdučio Jakaičio ir Roko Vizbaro repertuare – įvairių epochų, žanrų ir stilių muzika: nuo klasikos iki pramoginių ir džiazinių kompozicijų. Kiekvienais metais kolektyvas paruošia po kelias įvairaus pobūdžio programas, jose kartu pasirodo kolegos iš Lietuvos ir užsienio. Kvartetas aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūriniame gyvenime, kasmet organizuoja sakralinės muzikos koncertų ciklą Lietuvos bažnyčiose, griežia šventėse, parodose, miestų gimtadieniuose, su edukacinėmis programomis vyksta į mokyklas ir darželius, dalyvauja festivaliuose („Šv. Cecilijai“, „Ant Katedros laiptų“, „Dangus skelbia Dievo šlovę“, „Poezijos pavasaris“, Bistrampolio festivalis). Kolektyvas neapsiriboja Lietuvos horizontais – koncertavo Lenkijoje, Latvijoje ir Švedijoje.

Bilietai https://kakava.lt/renginys/kvartetas-ir-jaunieji-talentai/8135/15032.

Gegužės 28 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre vyks Panevėžio muzikos mokyklos kolektyvų koncertas „Muzikuojame drauge“. Dalyvauja Panevėžio muzikos mokyklos tautinių instrumentų, styginių instrumentų, pučiamųjų instrumentų orkestrai, smuikininkų ir stygininkų, kanklininkų ansambliai, saksofoninkų studija „Moon River“, kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“, jaunių ir jaunučių chorai, popchoras, baleto ir šiuolaikinio šokio studijos, tautinio šokio kolektyvas „Pynimėlis“. Renginys nemokamas.

Birželio 1 d. 15 val. Panevėžio muzikos mokykloje vyks finalinis festivalio „Už muziką ir vaikystę“ pasirodymas – Panevėžio muzikos mokyklos moksleivių festivalis-koncertas „Vaikystės muzika“. Įėjimas nemokamas.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė. Festivalio partneriai: Panevėžio muzikos mokykla, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija, Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra. Festivalio informaciniai partneriai: „RYO“, „Sekundė“, „Panevėžio balsas“, „Panevėžio kraštas“, „Sirena.lt“, „JP.lt“, „Darbas“, Panevėžys NOW“, „Aina.lt“, „paninfo.lt“, „Regionų naujienos“, „GN TV“, „Pulsas“.