Vakar Panevėžio muzikinio teatro scenoje nuskambėjo arijos iš Dž. Verdžio, R. Vagnerio, V. A. Mocarto, A. Dvoržako, G. Donicečio, Dž. Rosinio, P. Čaikovskio, Ž. Bizė operų. Jas atliko jauni ar net pradedantys solistai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos: Laura Lazda (sopranas), Diana Bistere (mecosopranas), Kalvis Kalninš (baritonas), Milda Drejerytė (sopranas), Aistė Benkauskaitė (mecosopranas), Evelina Greiciūnaitė (mecosopranas), Eglė Šlimaitė (sopranas). Jų tarpe buvo ryškūs lyderiai, tačiau nekomentuosime – ta būtų labai plati tema. Teatro simfoniniam orkestrui dirigavo operos žanre debiutuojantis dirigentas Martynas Bražas. Koncerte dalyvavo ir muzikinio teatro choro moterų grupė. Koncertą vedė jo sumanytoja (iš Panevėžio kilusi) režisierė Karina Novikova.
Kitoje salės pusėje – žiūrovų dalyje matėme taip pat pavydėtiną vaizdą: artipilnė salė (kaukėtų) klausytojų, ovacijos, palaikantys šūksniai.
Po šia formalia informacija glūdi keletas reikšmingų dalykų.
Panevėžio muzikinio teatro koncertų reperture dar nėra buvę tokios sudėtingos muzikinės programos, kurios turinyje vien operos muzikinė literatūra. Tai buvo iššūkis orkestrui ir dirigentui, kurį iš esmės įveikėme.
Mūsų teatro scenoje buvo sudaryta galimybė švystelėti jauniems dainininkams, kurie niekada anksčiau nėra buvę nei mūsų teatre, nei Panevėžyje apskritai. Žinią apie profesionalios muzikos židinį mūsų mieste jie išvežios savo kūrybinės veiklos istorijose po visą pasaulį.
Taigi Panevėžys praturtėjo jos didenybės OPEROS grožybėmis.
Juozo Vaičikonio nuotraukoje solistė Diana Bistere (mecosopranas) atlieka ariją iš Ž. Bize operos „Karmen“ .