Balandžio 12 d. Panevėžio muzikiniame teatre suskambo fleita – vyko pirmasis kamerinės muzikos renginių ciklo „Asmenybės“ koncertas „Fleita operoje“. Nepamirštamame vakare persipynė fleitininko Justino Mačio ir pianisto Mantauto Katino atliekamos fantazijos fleitai įvairių operų temomis ir intriguojantys Viktoro Gerulaičio pasakojimai.

„Tai – intrigų, meilės, neapykantos, aistros ir galingos muzikos puota!“ – apie koncertą sakė fleitininkas Justinas Mačys.

Neįtikėtinai tvirto techninio pasirengimo reikalaujanti programa ir slėpiningos operos istorijos užbūrė publiką. Vienas žymiausių Lietuvos muzikologų Viktoras Gerulaitis klausytojus vedžiojo netikėčiausiais operų siužetų, personažų, kūrybos procesų, kompozitorių gyvenimo vingiais. Jo pasakojamos istorijos tiek faktais, tiek tų faktų užkulisiais stebino ir intrigavo muzikos gurmanus.

Jaukus ir įstabus vakaras, apipintas fleitininkų virtuozų kurtomis melodijomis, vainikuotas ryškiausių ir jausmingiausių operų momentais – skambėjo ne tik žanro karaliaus Giuseppe Verdi muzika, bet ir romantikų, bel canto epochos kompozitorių V. Bellini, A. Thomaso, G. Bizet operų fantazijos.

Įspūdžiais apie koncertą ir jo programos sumanytoją pasidalino J. Mačio dėstytojas, muzikos pedagogas, muzikologas Viktoras Januškevičius, kuriam fleitininkas koncerto pabaigoje dedikavo kūrinį. „Džiaugiuosi, jog Justino aukštas meistriškumas manęs nebestebina. Visada pabrėžiu, kad jis ne tik užaugo kaip muzikantas, bet ir išlaiko savo lygį. Dar iš studijų laikų jį prisimenu kaip žmogų, kurio santykį su muzika galima pavadinti neeiliniu. Jis visada buvo plataus diapazono ir skirtingo repertuaro fleitininkas, siekiantis išskirtinės kokybės“, – prisiminimais dalinosi muzikos istorijos dėstytojas.

„Koncertas „Fleita operoje“ –  atlikėjo gebėjimų išbandymas. Skambėjo net tokių kūrinių, kurie nepritaikyti fleitai, tačiau Justinas kartu su scenos partneriu M. Katinu ir tai apžaidė. Programa labai gerai orientuota į publiką – nemažai visiems atpažįstamų operinių šlagerių, muzikinės edukacijos akcentų ir viską į visumą apjungiantys Viktoro Gerulaičio pasakojimai. Širdyje džiaugiausi, kai šalia sėdėję koncerto klausytojai stebėjosi muzikantų profesionalumu ir aukštu programos lygiu“, – sakė muzikologas V. Januškevičius.