Baltijos Baleto teatro (BBT) pagrindinė šokėja Evelina Fokina anksti suprato, kad jei ne baletas ji nestovėtų gyvenime taip tvirtai ant kojų, kaip stovi dabar. Auginti du mažus vaikus, skubėti į „ofisinį“ darbą, o po to į repeticijas – jaunai moteriai nėra lengva, bet baleto šokėjo profesija išugdė valią, atsparumą, todėl dabar ji gali įveikti bet kokį vaidmenį – nuo Karmen, kurį atliks vasario 14 d. Panevėžio muzikiniame teatre, iki paties svarbiausio – mamos. 

 

Jauna ir jau nemažai vaidmenų BBT atlikusi vedančioji balerina E. Fokina teigia, kad apie pirmąjį – temperamentingosios ispanės Karmen vaidmenį ji seniai svajojo. „Nuo pat vaikystės žavėjausi stipriais moterų portretais tokiais kaip Karmen ar Kitri iš „Don Kichoto“. Todėl labai džiaugiuosi, kad dabar pildau savo seną svajonę ir turiu progą įkūnyti Karmen. Nors ji buvo manipuliatorė ir naudojosi vyrais, aš visgi žaviuosi ta jos puse, kuri man asocijuojasi su stipria, savimi pasitikinčia moterimi“, – kokį įspūdį jai sudaro Karmen, dalijasi balerina.

Tačiau be Karmen, balerina turi ir kitų rolių, o iš jų pačią svarbiausią išskiria mamos. Pasak E. Fokinos, tapimas mama labai stipriai pakeitė jos gyvenimą.  „Kai sužinojau, kad tapsiu mama, jaudinausi ir turėjau daug įvairių baimių. Tačiau pradėjau intensyviai domėtis būsimu etapu, nes supratau, kokia milžiniška atsakomybė manęs laukia ir koks svarbus bus mano indėlis užauginti dorą, sveiką, laimingą žmogų“, – sako moteris. Motinystė, kaip teigia balerina, padarė didelę įtaką ir jos karjerai. Visų pirma, dėl to, kad reikėjo pristabdyti visas veiklas ir rūpintis dviem, beveik vienas po kito gimusiais berniukais.

„Iškart po Čiurlionio menų mokyklos baigimo gavau iš Baltijos baleto teatro pasiūlymą jungtis prie jų komandos ir vykti dirbti į Prancūziją. Ilgai nesvarsčiusi sutikau ir išvažiavau, tačiau šį etapą pertraukė pirmas nėštumas ir motinystė, o po to ir antras nėštumas. Šiandien džiaugiuosi, kad berniukai puikiai auga ir jau lanko mokyklą, o aš turiu galimybę daryti tai, ką labiausiai mėgstu ir kam jaučiu didžiulę aistrą – šokti baletą. Už tai esu dėkinga Marijai Simonai Šimulynaitei ir visam Baltijos baleto teatrui“, – dėkoja kolegoms balerina.

Ir nors dėl motinystės jaunos balerinos karjera nebuvo tokia stabili ir nuosekli, ji dėl to neišgyvena. Tiesa, pripažįsta, kad dažnai kovoja su nuovargiu, nes ne tik dalyvauja įvairiuose pasirodymuose, kur šoka baletą, bet ir dirba „ofisinį“ darbą.  „Kadangi tik iš baleto išgyventi negaliu, dar dirbu ir „ofisinį“ darbą. Toks pragyvenimo modelis tarp mūsų, baleto šokėjų, gana įprastas, o ir kitaip neišeina – vien tik iš projektinių baleto veiklų neišsilaikysi, o juo labiau tai sudėtinga, jei esi išsiskyręs ir augini du aktyvius berniukus. Tačiau dirbti tą „normalų“ darbą man patinka, nes galiu mokytis naujų dalykų ir sugriauti vis dar gajų stereotipą, kad baleto šokėjas gali tik šokti“, – tvirtai kalba moteris.

Ji griauna ir kitą mitą, kad baleto šokėjai neva yra nežemiškos būtybės. Pasak E. Fokinos, jie yra paprasti žmonės, kurie turi savo gyvenimus, augina vaikus – kitaip tariant, susiduria su tomis pačiomis problemomis ir džiaugsmais, kaip ir visi. Svarbiausia, kad nelengvame kelyje būtų, kas visada palaikytų ir motyvuotų.  „Baleto šokėjo profesija ypatinga tuo, kad ji išugdo valią ir psichologinį atsparumą, dėl to įveikti įvairias kliūtis gyvenime, manau, yra lengviau. Bet labiausiai tobulėti ir siekti kažko daugiau motyvuoja žmonių palaikymas ir geros emocijos. Tuomet visos repeticijos, išlietas prakaitas, jaučiamas skausmas ir nuovargis žinai, kad atsipirko“, – tikina profesionali baleto šokėja E. Fokina, kuri kartu su visa BBT komanda susitelkusi laukia ir intensyviai ruošiasi „Karmen“ pasirodymui Panevėžio muzikiniame teatre vasario  14 dieną.