Paskutinį vasaros vakarą (2021 08 31) Panevėžio muzikiniame teatre (PMT) dviejų dalių koncertą JAUNO DŽIAZO DIENOS (toks pat ir tarptautinio projekto dalinai finansuojamo LKT pavadinimas) surengė Mindaugo Stumbro kvintetas ir Collaborative Jazz Septet (vad. D. Petreikis ir K. Šarkus).
Tai buvo tikra džiazo muzikos šventė, daliai klausytojų sukėlusi nostaligiškus, kadaise mieste klestėjusio tarptautinio Jazz Singers Band Festival prisiminimus.
Apie muziką kalbėti yra taip pat sudėtinga, kaip šokti apie architektūrą, – jos reikia klausytis, su ja augti ir kvėpuoti. Vis tik nesąžininga būtų nutylėti, kad įvykis buvo toks stiprus, jog PMT stogas kilnojosi nuo fantastinių muzikos fliuidų ir puikių emocijų.
Be galo reikšminga yra tai, kad absoliučiai visa skambėjusi programa buvo nauji autoriniai, pirmą kartą skambėję Mindaugo Stumbro, Donato Petreikio ir Karolio Šarkaus kūriniai.
Koncertas Panevėžyje baigė CJS organizuotą renginių ciklą Lietuvoje, kuriuose klusytojai mėgavosi profesionalaus, brandaus džiazo muzikos įspūdžiais, o atlikėjai džiagėsi betarpišku atlikėjo – klausytojo kontaktu koncertuose, kurių visi taip išsiilgo per pastaruosius pandemijos metus.
Mindaugas Stumbras ryte po koncerto žinutėje nuoširdžiai rašė: „…

Labas rytas, ačiu uz tokį šiltą priemimą! Mums buvo labai gera groti. Publika nors ir nedidele, bet begalo šilta ir intelektuali“.

Atlikėjai
Mindaugo Stumbro kvintetas:
Mindaugas Stumbras – gitara,
Mindaugas Vadoklis – trimitas,
Gediminas Strupinskas – klavišiniai,
Tuomas J. Rasanene (Suomija/Lietuva),
Denis Murašov – kontrabosas.
Collaborative Jazz Septet:
Karolis Šarkus – saksofonas, studijuoja Nyderlanduose,,
Donatas Petreikis – saksofonas, studijuoja Danijoje,
Jievaras Jasinskis – trombonas,
Mindaugas Vadoklis – trimitas,
Tuomas Korhonen – klavišiniai (Suomija),
Mariusz Praśniewski – kontrabosas (Lenkija),
Augustas Baronas – būgnai.
Projekto vadybininkas Vilius Arlauskas.