CONCERT BOOM koncerto įspūdžiai

Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“ 2019 m. balandžio 25 dieną Muzikinio teatro pagrindinėje salėje pristatė naujausią koncertinę programą CONCERT BOOM. Nors pavasarį sugroti naują programą jau tradicinis šio orkestro muzikinis gestas, tačiau šiais metais jis išsiskyrė ypatinga nuotaika. Puikios, negirdėtos aranžuotės ir muzikavimo profesionalumas įtikino, kad pučiamųjų orkestro skambesys yra begalinės įvairovės.
Kas rėžte įsirėžė į atmintį: trimitininkų ansamblių smailės tiesiog švytėjo skaidrumu, saksofonininkų solo ir jų grupė atskleidė visą šiems instrumentams būdingą jausmingumą. Kai klarnetininkų grupė pradėjo keturių oktavų pasažus prestissimo tempu, pilna žiūrovų salė realiai atsidūrė stogą raunančiam atrakcione Amerikietiški kalneliai.
Kitą akimirką orkestras suskambo plačiai, minkštai ir švelniai, tarsi būtų nusileidęs šiltas rūko apklotas. Koncerto kūrinių paletė buvo ryški ir kontrastinga, norisi vartoti žodžius: saulė, jėga, fontanai.
Skambėjo Marcel Saurer, Otto M. Schwars, Rafael Hernandez kūriniai, aranžuoti Naohiro Iwai, Peter Kleine Schaars ir kitų muzikos pasaulio garsenybių.
Koncerto afiša skelbė efektingą pavadinimą CONCERT BOOM! Neapsimetinėsiu – orkestro „Garsas“ muzikantai ir dirigentas Martynas Bražas jį ne tik pateisino, bet ir stipriai pranoko.
Reikia padėkoti publikai už susižavėjimo šūksnius ir aplodismentus, akivaizdu, – orkestro muzika užvaldė klausytojus, muzikavome kartu. Ačiū!
Juozo Vaičikonio nuotraukos.

Atstovas ryšiams su visuomene Gintaras Kerbedis