logo

panevezio muzikinis teatras fasadas

Naujienos

Didžiulio susidomėjimo sulaukęs Kauno Jazz-2017 koncertas.

Torstenas Goodsas – 36-erių dainininkas bei gitaristas iš Diuseldorfo džiazo gerbėjų vadinamas scenos sensacija, lyginamas su garsiaisiais atlikėjais Jamie Cullumu ir Michaelu Buble.Tęsiant „Kaunas Jazz" tradiciją kasmet aukščiausio lygio koncertų pasiūlyti ne tik Kauno ir Vilniaus publikai, Torstenas Goodsas aplankė ir mūsų miestą.
Balandžio 21-ąją kelionę per Lietuvą jis pradėjo koncertu kur pristatė geriausius kūrinius iš viso savo karjeros repertuaro – tai neabejotinai buvo šilumos, geros nuotaikos ir energijos kupinas koncertas, vertas kiekvieno džiazo gerbėjo dėmesio.

 

 

Kovo 8-ą dieną Muzikiniame teatre skambėjo dainos moterims

Naujoje Muzikinio teatro orkestro programoje "Du tenorai" dainas moterims skyrė solistai: Tomas Pavilionis, Ilja Aksionovas ir Muzikinio teatro orkestras. Meno vadovas ir dirigentas Vidmantas Kapučinskas.

Šiame koncerte klausytojai išgirdo tokių žymių kompozitorių kaip Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi), Džiakomo Pučinio (Giacomo Puccini), Johano Štrauso (Johann Strauss) klasikinės muzikos kūrinius bei gerai žinomas itališkas dainas, kurios jaudina ir žavi, pažadina aistras, emocijas, jausmus kiekvieno mūsų širdyje. Jas išgarsino žymieji, legendiniai tenorai kaip Luciano Pavarotti, Jose Carreras, Placido Domingo, Andrea Bocelli. Koncerte skambėjo: Nessun dorma, La donna è mobile, Non ti scordar di me, Santa Lucia, Mattinata, Core 'Ngrato, Dicitencello vuie ir kt.
Tomas Pavilionis (tenoras) - 2014 m. nominuotas „Auksiniam kryžiui" ir „Padėkos kaukei". 2015 m. pelnė Metų operos vilties apdovanojimą LNOBT. Bendradarbiauja su visais didžiausiais Lietuvos orkestrais. Daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje (JAV, P. Korėja, Kinija, Europa). Dainuoja populiarios klasikos grupėje „El Fuego".
2016 m. kompaktinėje plokštelėje įrašė Borsos vaidmenį G.Verdi operoje „Rigoletas" su Kauno miesto simfoniniu orkestru (KMSO) ir operos žvaigždėmis Dmitri Chvorostovsky, Nadine Sierra, Francesco Demuro, Oksana Volkova, Andrea Mastroni.
Lietuvą pakerėjęs Ilja Aksionov (tenoras) užaugo ir subrendo. Šiuo metu studijuoja LTMA.
Tomo ir Iljos vokalo mokytojas - Lietuvos legenda - Virgilijus Noreika.
Šį, nepalikusi abejingų, muzikinio teatro orkestro programa „Du tenorai" ruošiasi keliauti po Lietuvą ir džiuginti klausytojus.
Be šios programos Muzikinio teatro orkestras rengia nuotaikingas ir šmaikščias programas, su solistais: Pauliumi Bagdonavičiumi, Laima Česlauskaite, Ona Kolobovaite, Deivydu Norvilu, Egidijumi Bavikinu, Algirdu Bagdonavičiumi, Ramūnu Urbiečiu, Liudu Mikalausku ir kitais atlikėjais.


Dėl koncertų skambinkite tel. 845 584668

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruodžio 13 d. pianistų virtuozų Romualdo Lukošiaus ir Rimanto Jurkonio duetas grįžo į muzikinio teatro sceną.

Kartu su sopranu Egle Strumskyte pianistai pristatė naują programą, kurioje skambėjo gražiausi miuziklų, klasikinio džiazo, Lotynų Amerikos kūriniai.

 

 

 

 Muzikinio teatro scenoje siaus linksmoji našlė

Muzikinis teatras lapkričio 6 ir lapkričio 13 dienomis panevėžiečius kviečia į premjerą: teatro scenoje Franzo Leharo 2-jų veiksmų operetė „Linksmoji našlė".
Režisierius Nerijus Petrokas, dirigentas Justinas Mačys, scenografas Rita Kosmauskienė, baletmeisteris Alfredas Kondratavičius, chormeisteris Algirdas Viesulas.
Operetėje vaidins žinomi ir garsūs Lietuvoje solistai: Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė, Deivydas Norvilas, Ramūnas Urbietis, Arūnas Malikėnas, Justina Tomkutė, Egidijus Bavikinas, Vida Taurinskaitė, Laima Česlauskaitė, Vaidas Dzežulskis, Osvaldas Petraška ir kiti.

Dažniausiai statoma operetė

Pirmą kartą orkestrui diriguos jaunasis dirigentas Justinas Mačys. Jo debiutas muzikinio teatro scenoje neturėtų palikti abejingų žiūrovų. Nuostabios muzikos garsai sušildys klausytojų širdis ir pavergs jas skambumu.
Nuo premjeros Vienoje 1905 metais F. Leharo operetė „Linksmoji našlė" tapo viena sėkmingiausių ir dažniausiai statomų visų laikų operečių. Per pirmuosius savo gyvavimo metus užkariavusi visas Europos scenas ir pakerėjusi kelių žemynų muzikinių teatrų publiką, operetė „Linksmoji našlė" nepraranda žavesio jau ilgiau nei šimtmetį. Keletas pasaulinio garso šlageriais virtusių melodijų, užliejančių sielą svaiginančiais smuiko garsais, neįmantrus, smagiai intriguojantis siužetas, aistringi vengriški šokiai naujai suskambės Muzikinio teatro scenoje.

Meilės tema aktuali

Spektaklio režisierius Nerijus Petrokas pasakojo, kodėl pasirinko statyti F. Leharo operetę „Linksmoji našlė". Pasak jo, kadaise ši operetė jau buvo pastatyta Muzikiniame teatre. „Tačiau tai buvo kitokia versija. Man norėjosi pačiam pabandyti ir pastatyti kitokį spektaklį. Kitu rakursu ir naujai pažvelgti į našlės gyvenimą. Tai jauna našlė, turtingu vyrų medžiotoja, nors turtų jai pačiai pakanka. Būdama turtinga ji gali daugiau pasiekti. Pagrindinis operetės konfliktas vystosi tarp Hannos ir Danilo. Ir nežiūrint į tuos konfliktus, spektaklio pagrindinė tema – meilė. Ši tema aktuali visais laikais", – aiškino režisierius N. Petrokas ir pridūrė: „Nesvarbu, kad „Linksmoji našlė" jau buvo statyta teatre. Šis spektaklis naujas, o ne senojo atgaivinimas".
Muzikinio teatro režisierius pasidžiaugė, kad orkestrui pirmą kartą diriguos Justinas Mačys. „Jam tai taip pat premjera. Manau, kad jo debiutas bus puikus", – neslėpė džiaugsmo N. Petrokas.

Jaučia didžiulę atsakomybę

Pakalbintas orkestro dirigentas J. Mačys šypsojosi ir sakė, kad prieš premjerą jaučiasi puikiai. „Esu tiesiog ekstazėje. Lydi begalinis įkvėpimas. Džiaugiuosi, kad manimi pasitikėjo ir suteikė šansą diriguoti orkestrui. Atsakomybė didžiulė. Juk esu atsakingas ne tik už orkestrą, bet ir už solistus, šokėjus. Muzikine prasme – darbas didžiulis", – neslėpė jaudulio J. Mačys.
Anot J. Mačio, gerai jaučiasi ir grodamas fleita. „Esu muzikantas ir bet kokiu atveju tai yra muzikos gaminimas. Su fleita lygiai taip pat muzikuoji, kaip ir diriguoji orkestrui. Tik tuomet instrumentas yra visas orkestras. Diriguodamas tampi svarbesniu, nes vadovauji orkestrui – instrumentams ir žmonėms", – kalbėjo prieš premjerą jaunasis dirigentas.

Panevėžyje jaučiasi gerai

J. Mačys džiaugiasi sugrįžęs į Panevėžį. „Į gimtąjį miestą sugrįžau 2014 metais. Įgyvendinau tris dalykus, tris svajones. Pradėjau pedagoginę veiklą, groju fleita, o dabar ir orkestrui diriguoju. Tos mano svajonės eina lygiagrečiai. Labai norėčiau, kad tai ir liktų svarbiausiais dalykais mano gyvenime. Mano galva, visai įmanoma – būti muzikantu, dirigentu ir mokytoju", – sako jis.
Pasak jo, Panevėžyje yra labai daug galimybių ir jų kas kartą atranda vis daugiau.
„Nuo studijų laikų norėjau grįžti į Panevėžį, bet vis nepavykdavo. Visi man sakydavo, kad turiu būti kažkur toli. Bet širdis traukė čia. Matydavau, kad čia yra daug gabių menininkų ir kūrėjų. Man atrodė, kad ir aš turiu būti tarp jų, priklausyti Panevėžio menininkų kultui", – šypsojosi muzikantas ir tvirtina, kad Panevėžyje jaučiasi gerai. Esą jaučia, kad turi čia gyventi, kurti.

Trumpai apie Justiną Mačį
Justinas Mačys (gimė 1984) muzikinį kelią pradėjo Raseiniuose, mokytos Astos Nikžentaitienės fleitos klasėje.
1998 metais baigė Panevėžio vaikų muzikos mokyklą, kur jis mokėsi pas Eduardą Mackų. Tais pačiais metais įstojo į Vilniaus konservatoriją studijuoti pas dėstytoją Laimą Šulskutę. 2003–2009 metais Justinas studijavo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje prof. Algirdo Vizgirdos fleitos klasėje, kur įgijo bakalauro, taip pat magistro laipsnius. 2009–2010 metais stažavosi Prancūzijoje, Lyono Nacionalinėje Muzikos ir Šokio Konservatorijoje pas prof. Philippe Bernold ir asistentą Julien Beaudiment.
Justinas Mačys aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime ne tik kaip solistas, bet ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas. Jis grojo su Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos studentų simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana", diriguojant D. Geringui, S. Sondeckiui, Ph. Bernold, J. C. Capezzalli, R. Šervenikui, M. Pitrėnui, A. Vizgirdai. Kaip solistas ir įvairių kamerinių ansamblių dalyvis yra atlikęs nemažai kūrinių parašytų asmeniškai jam. 2010 metais kartu su kamerinės muzikos ansambliu „Musica Human"" muzikantas išleido kompaktinę plokštelę „Raktažodis – Keyword". Be to, kaip solistas ir įvairių ansamblių dalyvis Justinas Mačys koncertavo tokiose šalyse kaip Danija, Vokietija, Austrija, Šveicarija, Italija, Prancūzija, Latvija, Rusija, Estija, Lenkija.

 

 

 Balandžio 25 dieną, pirmą kartą mūsų mieste, koncertavo Kauno JAZZ atlikėjas TAMIRAS GRINDBERGAS iš Izraelio.

 Ugningas, lyriškas, profesionalus iki smulkmenų ir meistriškai muzikuojantis atlikėjas pernai tapo „Kaunas Jazz" numylėtiniu, į festivalį buvo pakviestas net du sykius, o šįmet sužavėjo Panevėžio publiką.

 Fotografas Juozas Vaičikonis

 

 

 

 

  Balandžio 15 d. Muzikiniame teatre įvyko labdaros koncertas „Populiarioji klasika".

Pirmą kartą Panevėžyje ir mūsų teatre, koncerte dalyvavo solistė – operos primadona Nomeda Kazlaus (sopranas), Linas Dužinskas (fortepijonas). Koncerte kartu su soliste kūrinius atliko ir Panevėžio muzikinio teatro orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vidmantas Kapučinskas) bei muzikinio teatro solistė Laima Česlauskaitė. Solistė džiaugėsi galimybe kartu su primadona atlikti kūrinį Žako Ofenbacho "Barcarolle" iš operos "Hofmano pasakos".

Renginį organizavo Panevėžio Lions klubas. Surinktos lėšos atiteko Panevėžio regos centrui „Linelis"

 

Fotografas Juozas Vaičikonis

 

 

Renginių kalendorius

kasa

Teatro rėmėjas

sdg logoLogo-Facebook2 procentai parama