logo

panevezio muzikinis teatras fasadas

Styginių kvartetas

styg
 
Panevėžio styginių kvartetas

 Girdutis Jakaitis (I smuikas)
 Diana Labudienė (II smuikas)
 Lina Sutkienė (altas)
 Gintaras Lukoševičius (violončelė)

  Panevėžio styginių kvartetas susibūrė 1997 metais. Tai profesionalus ir daug koncertuojantis kolektyvas. Jo repertuare - į  vairių epochų, žanrų  ir  stilių muzika. Jų koncertuose atliekama ne vien tik klasika, bet neretai skamba ir pramoginė  muzika, džiazinės kompozicijos. Kolektyvo  repertuaras nuolat keičiasi, kiekvienais metais paruošiama net keletas  įvairaus pobūdžio programų: edukacinių, sakralinių, pramoginių, klasikos,  kuriose kartu su kvartetu pasirodo ir Lietuvos  bei užsienio įžymūs muzikantai.

  Kolektyvas nuolat organizuoja įvairius projektus, į kuriuos kviečiasi muzikantus, vokalistus, aktorius. Keletas projektų  paruošta su chorais:  Panevėžio ir Kėdainių mišriu choru (vad.Algirdas Viesulas), bei vaikų choru (vad. Vaida Nevulienė).  Nemažą pasisekimą turėjo pramoginės  muzikos projektas „Skamba Tango". Įgyvendintas įdomus projektas "Lietuvos  legendos", kuriame kvartetas buvo pakviestas dalyvauti kartu su  Lietuvos aktoriais Vaiva Mainelyte, Algimantu  Adomaičiu, Vytautu Tomkumi ir Gražina Balandyte. Kolektyvas dažnai rengia teminius vakarus, iš  kurių įsimintiniausi- su  pianiste Šviese Čepliauskaite „Valanda su Šopenu" ir prancūzų kompozitorių kūrybos vakaras su vokaliste Birute Lioryte-  Gambus (Paryžius). 2000 m. Panevėžio styginių kvartetas įrašė muziką J.Miltinio teatro spektakliui O.Cagarelio  „Chanuma" (rež. R.Teresas), o  2009 m. kino filmui „Hot Dog" (rež. Allan van OT Andesen, komp. Titas Petrikis). Šio filmo  muzika buvo nominuota "Sidabrinės gervės"  apdovanojimui. 2005 metais kvartetas išleido savo solinę plokštelę.

  Panevėžio styginių kvartetas aktyviai dalyvauja Lietuvos, Panevėžio miesto bei Aukštaitijos regiono kultūriniame  gyvenime. Kasmet organizuoja  sakralinės muzikos koncertų ciklą, koncertuodami įvairiose Lietuvos bažnyčiose.Griežia  įvairiuose oficialiuose pristatymuose, šventėse,  parodose, miestų gimtadieniuose, dalyvauja įvairiuose festivaliuose:  religinės muzikos „Šv. Cecilijai", tarptautiniame vasaros festivalyje „Ant  Katedros laiptų", „Bistrampolio" festivalyje,  sakralinės muzikos festivalyje „Dangus skelbia Dievo šlovę", tarptautiniame poezijos festivalyje  „Poezijos pavasaris".  Lenkijoje ir Latvijoje buvo surengti Panevėžio styginių kvarteto soliniai koncertai.

 

Renginių kalendorius

kasa

Teatro rėmėjas

sdg logoLogo-Facebook2 procentai parama