logo

panevezio muzikinis teatras fasadas

Apie mus rašo

Mintimis dar vis traukia grįžti į balandžio 30-osios koncertą "Dieviškasis Mocartas", Muzikiniame teatre. Koncertą mums dovanojo Panevėžio styginių kvartetas, viešnia, pianistė Marija Mirovskaja ir klarnetininkas Renatas Bedalis.
Ne visada atlikėjus ir klausytojus sujungia vienas kvėpavimas-šis koncertas ypatingas buvo tuo bendrystės jausmu...Tai-kaip tai atsitinka? Kaip susitveria skambanti erdvė, atsiverianti tą mūsų pusę, apie kurią nieko ir nežinotum, jei nebūtų dieviškosios muzikos? Mocarto muzika lyg permatoma skaidruma...,bet ten ir yra paslaptis, yra mįslė!
Sustoju prie Alfonso Nykos-Niliūno. Jo visą amžių rašytuose dienoraščiuose-skamba Mocartas: „klausaus vakare, naktį, klausaus-nes tai nuostabi muzika, nes tai Mocartas-įrašyta dienoraščiuose daugybę kartų...
Tą sekmadienio pavakarę ir mes taip klausėm, teisingiau-išgirdom Mocartą.
Nuoširdžiausiai ačiū mūsų Styginių kvartetui, gyvuojančiam Panevėžy jau lygiai 20metų! Juk jie kūrė tokį Mocartą mūsų sieloms!
Trijų kūrinių koncerte džiugino styginių kvarteto solistai: Renatas Bedalis-klarnetas ir Marija Mirovskaja-fortepijonas.
Vėl prie A.Nykos-Niliūno: „Kam vienatvė darosi sunkiai bepakeliama tesiklauso Mocarto kvinteto klarnetui ir styginiams. Rytą ir naktį metų metais pajėgdavo viską nuplauti ir užgydyti Mocarto kvintetas klarnetui ir styginių kvartetui..."Ir mes tai išgirdome! Mus pagavo niliūniška patirtis skambesy, kurį mums kūrė Renato Bedalio klarnetas ir styginių kvartetas.
Marija Mirovskaja su kvartetu užbaigusi vakarą koncertu Nr.12 A-dur, tiesiog privertė bijoti ir garsiau kvėpuoti, kad galėtume gerti muziką...
Tai va taip buvo tą balandžio 30-ąją grojant Mocartą Panevėžio styginių kvartetui: Girdučiui Jakaičiui, Dianai Labudienei, Linai Sutkienei, Rokui Vizbarui Ačiū-ačiū už tokias akimirkas...

Albina Saladūnaitė

 

 

Muzikinio teatro išvyka į profesionalių teatrų festivalį "Žaldokynės kraštas"

Panevėžio kraštas. „Linksmojoje našlėje" – ir šiandieninės barakudos

Sekundė. Gaidomis nužymėtas kelias.

Panevėžio rytas. Miuzikle kunkuliuos aistrų ir ambicijų sūkurys

Sekundė. Miuziklo premjera – iššūkis aktoriams

Lietuvos aidas. Sakralinės muzikos festivalis Panevėžio muzikams atminti

Panevėžio rytas. Kviestinės žvaigždės į operetę pritraukia pilnas sales

 

 

 

 

 

Renginių kalendorius

kasa

Teatro rėmėjas

sdg logoLogo-Facebook2 procentai parama